“Титанік” загинув через роззяву-офіцера

Лише 30 секунд відділяли півтори тисячі пасажирів “Титаніка” від порятунку в квітні 1912 року.

Лише 30 секунд відділяли півтори тисячі пасажирів “Титаніка” від порятунку в квітні 1912 року.

Такого висновку дійшли американські дослідники, які з’ясували, що рівно півхвилини перший офіцер, 39-річний Вільям Мердок, який чергував на містку, не наважувався змінити курс після попередження про появу айсберга. “Віддана негайно команда могла б стати рятівною для лайнера”, – вважають дослідники. 
Цей висновок зроблено на основі свідчень Фредеріка Фліта – моряка, який перебував на щоглі, і Роберта Хіченса, який стояв за штурвалом, а також Альфреда Оллівера, який саме покидав вахту. 
Згідно з висновками комісії із розслідування, що була створена по гарячих слідах в 1912 році, айсберг помітили на відстані приблизно 500 метрів, і команда зі зміни курсу надійшла відразу. Саме ця версія прийнята в знаменитому фільмі Джеймса Кемерона.  Однак останні дослідження свідчать, що насправді айсберг помітили майже за 700 метрів – це майже хвилина ходу корабля. “Якби Мердок відреагував на попередження хоча б на 15 секунд раніше, трагедії вдалося б уникнути”, – наголошують дослідники. 
Нагадаємо також, що у 2008 році інший американський дослідник Рей Бостон висунув досить оригінальну версію причини загибелі найбільшого на той час океанського лайнера. Рей Бостон заявив, що “Титанік” йшов у небезпечних водах північної Атлантики так швидко через неконтрольовану пожежу на борту. Дослідник стверджує, що під час швидкісних випробувань у Белфасті за десять днів до виходу із порту Саутгемптона у трюмах судна загорілося вугілля. До моменту виходу лайнера з порту повністю загасити полум’я так і не вдалося – в результаті судно перетворилося на бомбу з годинниковим механізмом, і справа могла закінчитися вибухом. Тож капітан поспішав за будь-яку ціну якомога швидше дістатися гавані Нью-Йорка.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9281 / 1.53MB / SQL:{query_count}