Стартувала всеукраїнська акція “Зупинимо інсульт разом”

Зателефонувавши на гарячу лінію, можна безкоштовно отримати консультацію про фактори ризику та симптоми інсульту

Зателефонувавши на гарячу лінію, можна безкоштовно отримати консультацію про фактори ризику та симптоми інсульту

Першого грудня 2011 року стартувала всеукраїнська акція “Зупинимо інсульт разом”, що реалізується за підтримки фармацевтичної компанії “Nycomed: a Takeda Сompany”. Цією акцією передбачено низку заходів, метою яких є актуалізація проблеми поширення серцево-судинних захворювань та інформування українців про фактори ризику розвитку інсульту.
“Щорічно внаслідок інсульту помирає близько 45 тис. жителів країни, тобто 92,2 на 100 тис. населення. Це майже вдвічі більше, ніж у розвинених країнах Європи. Крім того, в зоні ризику в Україні перебуває 11,5 млн осіб. Тобто інсульт загрожує кожному четвертому українцю, і ця загроза може бути фатальною”, – зазначає Тамара Сергіївна Міщенко, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, головний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності неврологія.
За результатами дослідження про інформованість населення у віці 30 – 50 років про цереброваскулярні симптоми, проведеного GFK Ukraine спеціально для “Nycomed: a Takeda Company” у листопаді 2011 року, стало відомо, що українці погано обізнані з факторами розвитку інсульту, його симптомами та профілактичними діями. 
З’ясувалося, що понад 67% респондентів не знають, як саме потрібно контролювати стан свого здоров’я, щоб запобігти інсульту. Важливо,  що за допомогою попередніх освітніх кампаній вдалося донести до громадськості важливість контролю рівня артеріального тиску. Однак українці ще недооцінюють важливість інших чинників, які призводять до інсульту – мова про рівень цукру і холестерину в крові, правильне харчування, регулярні фізичні навантаження.
“Результати дослідження GFK Ukraine ще раз підтвердили, що поряд із реформуванням системи охорони здоров’я необхідно впроваджувати принципи здорового способу життя: хтось повинен нести відповідальність за формування здорового покоління”, – зазначає Віктор Корж, народний депутат Верховної Ради України, екс-міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту.
У рамках програми “Зупинимо інсульт разом” упродовж грудня 2011 року працює всеукраїнська гаряча лінія. Зателефонувавши за номером 0-800-210013 (дзвінки з усіх стаціонарних телефонів безкоштовні), можна  проконсультуватися стосовно факторів ризику, симптомів інсульту, а також невідкладних дій у разі появи цих ознак.
У відділеннях “Укрпошти” Києва, Харкова, Сімферополя, Львова та Дніпропетровська поширюють інформаційні листівки про ознаки та методи профілактики інсульту. 
“Ми впевнені, що, реалізуючи довгострокові соціальні ініціативи, ми робимо свій внесок у розвиток української системи охорони здоров’я та покращення якості життя українців”, – зазначив голова представництва компанії “Nycomed: a Takeda Company” в Україні Євген Заїка.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8265 / 1.55MB / SQL:{query_count}