Міжнародні новини: телеграф

Папу могли оштрафувати

Німеччина. Папа Римський Бенедикт XVI уникнув притягнення до відповідальності за їзду на своєму папамобілі без ременя безпеки. Нагадаємо, що житель німецького міста Дортмунд Йоханнес Крістіан подав до суду на понтифіка за те, що він під час свого останнього візиту до Німеччини їздив на папамобілі, не пристебнувшись ременем безпеки. Чоловік наполягав на необхідності притягення Папи до відповідальності, наголошуючи, що його метою було не покарання глави Католицької церкви, а привернення уваги до теми безпеки на дорогах. Однак місцева влада заявила, що на Папу не поширюються звичайні правила дорожнього руху. У тому випадку, якщо Бенедикта XVI таки визнали винним, понтифіку довелося б заплатити штраф до 2,5 тисячі євро.

Москві серби не потрібні

Росія. Кремль відмовився задовольнити прохання 20 тисяч косовських сербів про надання їм російського громадянства. Натомість Росія відправить братам-слов’янам гуманітарну допомогу, зокрема, дизельні електростанції, печі, набори розкладних меблів, побутові опалювальні прилади, ковдри, комплекти постільної білизни та продукти харчування. Нагадаємо, що ситуація на півночі Косового різко загострилася. Місцеві серби звели барикади у відповідь на дії албанців, які в односторонньому порядку розмістили своїх митників на кордонах із Сербією. Коли миротворці НАТО спробували демонтувати барикади, спалахнули заворушення, постраждали 25 миротворців з контингенту KFOR і до 40 демонстрантів-сербів.

Трактори замість барикад

Болгарія. Місцеві фермери, які вимагають збільшення державних субсидій, перекрили дороги в Туреччину й Румунію. Замість барикад вони використовують трактори та комбайни. Як заявив болгарський міністр сільського господарства, протести фермерів завдають значних збитків, і сусідні країни – Греція, Румунія й Туреччина – можуть зажадати компенсації. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7807 / 1.53MB / SQL:{query_count}