Патріарх Філарет на Львівщині

У вихідні вірні Львова матимуть можливість просити заступництва за посередництвом чудотворної ікони Божої Матері “Скоропослушниці” 

У вихідні вірні Львова матимуть можливість просити заступництва за посередництвом чудотворної ікони Божої Матері “Скоропослушниці” 

Сьогодні, 3 грудня, на запрошення митрополита Львівського і Сокальского Димитрія до Львова з Первосвятительським візитом прибуває патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Цей візит приурочений до свята Введення у храм Пресвятої Богородиці та 21-ї річниці входу православної громади у Свято-Покровський кафедральний собор Львова. Патріарх Філарет перебуватиме на Львівщині до понеділка, 5 грудня. Також цими вихідними у Львові перебуватиме список чудотворної ікони Божої Матері “Скоропослушниці” чи, за іншою назвою, “Найчутливішої”, доставлений із православного монастиря “Дохіар”, що на Афоні у Греції. 

Як повідомляє прес-служба УПЦ КП, під час візиту заплановано низку духовних заходів та зустрічі з обласною та міською владою. Так, сьогодні, о 16.30, відбудеться внесення до кафедрального Свято-Покровського собору списку чудотворного образу ікони Божої Матері “Скоропослушниці”. О 17.00 патріарх Філарет  у співслужінні архієреїв та духовенства очолить Всенічне бдіння у Свято-Покровському кафедральному соборі. 

У неділю, об 11.00, патріарх очолить Божественну літургію у Свято-Покровському кафедральному соборі м. Львова, після завершення якої список чудотворного ікони Богородиці “Скоропослушниці” відбуде до Свято-Успенського храму с. Жовтанці Кам’янка-Бузького району, де патріарх Філарет очолить вечірнє Богослужіння з акафістом до ікони Божої Матері “Скоропослушниці”.

Як розповіли “Пошті” у прес-службі Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП, список з чудотворної ікони перебуватиме на Львівщині лише ці два дні. За сприяння меценатів і доброчинців він прибуде до Львова на урочисті святкування, щоб за його посередництвом вірні мали нагоду звернутися з молитвами про заступництво до Пресвятої Богородиці.

Появу цієї ікони відносять до часів св. Неофіта, засновника монастиря “Дохіар” на Афоні (Х століття). Вона була написана на західній стіні у проході до трапезної. Уперше свою чудодійну силу ікона явила в 1664 році. За переданням, це сталося через трапезника Ніла, який часто проходив повз ікону із запаленим світильником. Учергове проходячи вночі повз образ, він почув слова: “В майбутньому не наближайся сюди із запаленим смолоскипом і не закопчуй Мого образу”. Ніл, хоч і злякався, проте не надав цим словам ваги і продовжував ходити вночі із запаленим каганцем, поки після другого звернення до нього не осліп. Він із розкаянням впав долілиць і постановив не відходити від ікони доти, аж поки не дістане прощення свого гріха та зцілення від чудотворного образу. 

Одного разу, коли він молився перед чудотворною іконою, раптом почув від милостивий голос: “Ніле! Твоя молитва почута, ти прощений, і зір очам твоїм повертається. Сповісти всій братії, що Я є покровом, провидінням і захистом цього монастиря, посвяченого архангелам. Нехай вони і всі православні християни звертаються до мене у своїх скорботах і проханнях, і Я всіх їх почую; всім, хто з благоговінням до Мене буде приходити, Я буду заступницею, і молитви всіх будуть виконані Сином і Богом Моїм заради Мого заступництва перед Ним. Віднині ця Моя ікона називатиметься “Скоропослушницею”, тому що миттєво буду Я являти милість до тих, хто приходитиме до неї, й прохання їхні будуть вмить почутими”. Після цього голосу, який лунав від ікони, Ніл почав бачити.

Звістка про чудесне зцілення та заповіт Богоматері швидко рознеслися  Святою горою. Багато ченців приходили вклонитися перед чудотворною іконою Божої Матері. Оскільки свята ікона “Скоропослушниці” була на західній стіні монастиря, то з правого її боку ченці збудували храм Пресвятої Богородиці Скоропослушниці.

За період від 1664 року за посередництва ікони звершилось чимало чудес і зцілень. За свідченнями, сліпим вона дарувала прозріння, калікам повертала можливість ходити, розслаблені отримували дар встати з ліжка. Благодать від цієї ікони спасала кораблі від затоплення. До цього часу перед нею моляться за духовне прозріння, під час різних хвороб, при онкозахворюваннях, просять про годування молоком немовляток, моляться також за дітей і сиріт. Сьогодні до неї звертаються і за допомогою у грошових справах – із пошуком роботи, погашенням кредитів. А найперше моляться “Скоропослушниці”, коли не знають, як краще себе повести в тій чи іншій життєвій ситуації. Просять за все, що є добре та принесе користь ближньому. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7441 / 1.58MB / SQL:{query_count}