Пакистанці стрілятимуть в американців

Солдатам армії Пакистану дозволили відкривати вогонь у відповідь по військах НАТО, не чекаючи наказу командування.

Солдатам армії Пакистану дозволили відкривати вогонь у відповідь по військах НАТО, не чекаючи наказу командування.

“Вам надається повна свобода дій, і за вами вибір зброї, яка може використовуватися для оборони від нападу Альянсу. Будьте певні: агресори не залишаться безкарними!” – запевнив головнокомандувач пакистанської армії, генерал Ашфак Кайяні.
Дозвіл на відстріл американців (а саме вони становлять основу контингенту НАТО в сусідньому Афганістані) став реакцією на нещодавній авіаудар НАТО по пакистанському блок-посту, внаслідок якого загинули 25 солдатів. У відповідь Ісламабад зажадав від США протягом 15 днів звільнити авіабазу “Шамсі” у західній провінції Белуджистан, де базуються безпілотники ЦРУ. Однак значно серйознішим ударом по США є закриття кордонів для постачання вантажів, призначених для військовослужбовців НАТО в Афганістані. Міністр внутрішніх справ Пакистану Рехман Малік підтвердив, що транспортні коридори на заході і північному заході країни закриті “остаточно і назавжди”. Це може стати повною катастрофою для окупаційного контингенту в Афганістані, адже більшість пального, боєприпасів та продуктів харчування його вояки отримують транзитом через пакистанську територію.
Слід зазначити, що армійське керівництво Пакистану й раніше звинувачувало владу країни, зокрема президента Асіфа Алі Зардарі і прем’єр-міністра Юсуфа Гілані Резу, в надмірній орієнтації на Сполучені Штати. Критика різко посилилася після американської таємної операції в Абботабаді, коли було вбито лідера “Аль-Каїди” Осаму бін Ладена. Військові тоді заявили, що Вашингтон зазіхнув на пакистанський суверенітет, адже Вашингтон провів операцію без жодного погодження з Ісламабадом. Більше того, ЦРУ навіть звинуватило колишніх союзників у тому, ніби вони свідомо ховали терориста №1.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8004 / 1.53MB / SQL:{query_count}