Алла проти Анатолія

Південна Осетія опинилася на порозі революції

Південна Осетія опинилася на порозі революції

На центральній площі Цхінвала стоїть бронетехніка, по периметру – спецназ у масках з автоматами, на дахах засіли снайпери. Проти них – протестувальники, які гріються біля залізних бочок з багаттями всередині та сьорбають приготований на польових кухнях гарячий суп. Маленьку республіку розкололи навпіл недільні президентські вибори, які закінчилися несподіваним результатом, що поставив Південну Осетію на межу революції, яку через сильний снігопад вже охрестилии “сніговою”.

За президентське крісло боролися два кандидати (взагалі-то їх було більше, але до другого туру, який власне, й відбувався у неділю, дійшли тільки двоє): міністр з надзвичайних ситуацій Анатолій Бібілов та екс-міністр освіти Алла Джіоєва. Перший – стовідсоткова креатура Кремля, мало не особистий приятель Дмітрія Мєдвєдєва, який на всіх кутках волав про те, що його заповітна мрія – формальне приєднання Південної Осетії до Російської Федерації. Алла Джіоєва вважалася опозиційним кандидатом, оскільки вважала, що Цхінвал мав би залишатися незалежним (нагадаємо, що тут є ніким, крім Росії, не визнана держава). 

З огляду на те, що Південна Осетія на сто відсотків залежна економічно від Росії, у перемозі Бібілова мало хто сумнівався. Але сталося не так, як гадалося, – гору взяла Джіоєва. Приголомшений Кремль три дні приходив до тями. Нарешті в середу місцевий Верховний суд з очевидної підказки Москви визнав результати другого туру виборів недійсними нібито через численні порушення. Повторні вибори призначено на 25 березня 2012 року, причому Джіоєвій заборонили брати в них участь. 

Жіночка з цим категорично не погодилася й оголосила себе президентом. Вона пообіцяла, що її прибічники бойкотуватимуть наступні вибори. “Ми на ці вибори не підемо, ніхто з нас не піде! Обіцяю, що ми їх зірвемо!” – заявила чи то президент, чи то колишній кандидат. На її захист на центральну площу Цхінвала потягнулися люди. Вже за кілька годин їх зібралося майже три тисячі (наголосимо, що все населення міста ледве перевищує 40 тисяч).

Станом на вчора ситуація у Південній Осетії залишалася напруженою. До республіки прибув заступник глави адміністрації президента Росії Сєргєй Вінокуров, який намагався вмовити Аллу Джіоєву здатися. Вона натомість переконувала, що добиватиметься визнання себе президентом. З огляду на те, що на її бік перейшов авторитетний в республіці екс-міністр оборони Анатолій Баранкєвіч, зрозуміло, що лідерка опозиції не залишиться сам на сам з поліцією та військами. Баранкєвіч здатен вивести на вулиці тисячі ветеранів війни з Грузією, багато з яких мають зброю. Як розвиватиметься ситуація надалі – не зрозуміло. Поки що жодна сторона не демонструє бажання йти на компроміс. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7753 / 1.55MB / SQL:{query_count}