Їдальня під батьківським контролем

Батьки учнів львівської школи №6 самі організовують шкільне харчування. Відтепер тут запроваджено табу на шоколадки та газовані напої 

Батьки учнів львівської школи №6 самі організовують шкільне харчування. Відтепер тут запроваджено табу на шоколадки та газовані напої 

Для кожної людини школа – це велика частина життя. Друзі, навчання, успіхи і невдачі, веселі перерви і, звичайно, шкільна їдальня. На жаль, чинна система харчування школярів потребує вдосконалення. Проте вихід із ситуації є, і саме це доводять батьки учнів загальноосвітньої школи №6, що на вулиці Зеленій, 22. Їдальня цього навчального закладу забезпечена якісною продукцією, а організація шкільного харчування відбувається під строгим контролем батьків. 

Об’єднатися заради дітей

Удосконалити шкільне життя вирішили методом діалогу між усіма учасниками навчального процесу: учнями, директором, представниками громадського харчування та батьками. Останні у школі №6 створили батьківську раду, до якої входять по двоє батьків з кожного класу (а їх у школі 12).

“Ми розуміємо, що не в змозі змінити саму систему шкільного харчування. У нас, як батьків, було багато зауважень до того, що їдять діти за наші кошти, – розповіла “Пошті” голова Батьківської ради СШ №6 Олена Пономарьова. – Директор громадського харчування пішов батькам на поступки – запитав, яким ми бачимо асортимент шкільної їдальні і що хочемо змінити”.

Проте, вивчивши продукти у львівських супермаркетах, батьки не знайшли жодного, в якому не було б шкідливих речовин чи фарбників. Ще кілька ідей відкинула санепідемстанція. Наприклад, фруктові салати, які батьки бажали бачити в їдальні, заборонили. “Виявляється, санепідемстанція забороняє розрізати навіть яблука, але ж це роблять з буряком, морквою, огірком чи помідором для салатів”, – обурюється Олена Пономарьова.

Порядок у їдальні

Тепер у шкільній їдальні з асортиментом строго – не знайдеш шоколадних батончиків чи газованих напоїв, а смаку стравам додає лише йодована сіль. Власними силами батьки замінили старий посуд. Кухарі у школі охайні і ходять лише з косинками на голові. А ще школа відмовилася від закуплених булочок – відтепер їх печуть на місці. У найближчих батьківських планах – створити куток здоров’я, де, крім упаковок зі шкідливими продуктами (чипсами, шоколадом, сухариками), буде інформація про продукти, які додають дітям здоров’я, розуму і стимулу до навчання – овочі, фрукти, гарніри з картоплі, каші тощо.

Не зовсім відкоригованим залишається питання з питним режимом. “На полицях у їдальні раніше стояла лише півлітрова “Бонаква”, яка коштувала 5 грн, і коли перед дітьми поставало питання – попити чи поїсти за гроші, які дали їм батьки, звісно, вони обирали воду. Санепідемстанція забороняє тримати перекип’ячену воду в каструлі, з якої черпаком можна було б наливати її у горнята, – розповіла Олена Пономарьова. – Тому в їдальні хочемо поставити баки з чистою питною водою, обладнані кранами”. 

Черга під контролем

Порядок у їдальні підтримують самі батьки, які зіштовхнулися з проблемою культури харчування. Часто спостерігали, як старшокласники відпихають молодших, а ті, не дочекавшись черги, розвертаються і йдуть голодні. Тому відтепер самі пильнують, щоб діти не штовхалися, не кричали та не писали “дякую” на столі, за яким щойно їли. 

“Найчастіше це роблять діти, батьки яких навідріз переконують, що такого не може бути. Тоді ми їх запрошуємо на чергування, а через якийсь час вони просять у нас вибачення, – каже Олена Пономарьова. – Якщо кожен з батьків хоча б раз на квартал прийде до школи на дві перерви та побачить, як поводиться його дитина, він зрозуміє, що це не маячня і чергування вкрай потрібне”. Наразі звикнути до нововведень, які стосуються і шкільного меню, і контролю під час перерви, не можуть лише учні. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7736 / 1.56MB / SQL:{query_count}