В Україні буде власний “Google!”

Павло Куда, засновник проекту “Шукалка”, про першу українську пошукову систему

Павло Куда, засновник проекту “Шукалка”, про першу українську пошукову систему

В українців з’явиться національний “Google” – сайт “Шукалка”. У Полтаві почали розробляти власну пошукову систему з амбітною метою – стати лідером ринку пошукових технологій в Україні. Розробники нового сайта ще й обіцяють 30% свого прибутку передавати до дитячих будинків країни. Перша версія українського “Google” має з’явитися вже цього місяця. “Пошта” вирішила поцікавитися у засновника “Шукалки” Павла Куди (на фото): для чого йому цей сайт і як він планує конкурувати з іншими пошуковими гігантами.

– Павле, розкажіть, чому вирішили робити “Шукалку”?

– Ідея зробити національний пошуковик виникла давно, але до реального втілення руки ніяк не доходили. Проте півроку тому таки вирішили розпочати, адже в інших країнах такі сайти вже давно є. А в нас – одна стара “Мета”, якою вже мало хто користується. У Штатах бачив спроби створити соціально орієнтовані пошукові сайти, але вони не увінчалися успіхом. Чому “Шукалка” національна? Окрім назви, її суть полягає ще й у благочинності, адже хочемо працювати для народу і робити щось корисне. 

– Яким буде Ваш сайт?

– В альфа-версії буде можливість пошуку за текстом, картинками, відео, музика, карти. Також буде можливість швидкого переходу на інші сервіси: пошту, соцмережі, улюблені магазини. Чому так? Ми робили дослідження і з’ясували, що в Україні людям, яким 30 і більше років, важко заходити на такі сайти, як “ВКонтакте”, “Facebook”, “Однокласники”. Щоб на них перейти, користувачі назви сайтів вводять не в рядку браузера, а у пошуковиках. Наш користувач буде знати, що, натискаючи на соцмережі, він зможе побачити, наприклад, вісім найпопулярніших мереж. Потім такий список можна буде складати вже “під себе”. 

– Як ви маєте намір конкурувати з іншими пошуковиками?

– У нас буде хороший пошук. В альфа-версії за короткий термін усього реалізувати буде неможливо, адже є багато ідей. Але коли все оформиться, то матимемо багато переваг, принаймні на українському ринку. Якщо подивитися на український “Google”, то в ньому немає багатьох сервісів, які є в американській версії. Наш пошук у багато чому буде кращим або принаймні не гіршим. Але нам потрібно ще багато чого зробити. 

– Скільки фахівців працює над сайтом?  

– Наразі п’ятеро осіб. Але ще є багато людей, які допомагають на відстані, щось радять. Усі вони – українці, лише один мій знайомий з Росії. 

– Як ви плануєте заробляти гроші? 

– Як і всі пошукові системи – за допомогою контекстної реклами. Будемо користуватися рекламними мережами “Яндекс” чи “Google”. А влітку, коли буде бета-версія, можна буде говорити про створення власної рекламної мережі. Потім впроваджуватимемо інші сервіси: магазини, продажі квитків тощо.

– Хто вас фінансує? Чи маєте якогось потужного інвестора?

– Це все наші внутрішні резерви. Було багато зацікавлених людей, готових вкладати гроші, але коли заходила мова про те, що пошукова система займатиметься благодійністю – відмовлялися або просили забрати цей рядок зі списку ідей. Ми на це не погоджувалися.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8135 / 1.55MB / SQL:{query_count}