Нашестя розумних машин

“Пошта” ознайомлює читачів із технічними новинками для безпечних поїздок, які невдовзі або з’являться в Україні, або ж їх можна буде замовити в інтернеті

“Пошта” ознайомлює читачів із технічними новинками для безпечних поїздок, які невдовзі або з’являться в Україні, або ж їх можна буде замовити в інтернеті

Усі автоконструктори намагаються зробити свої автомобілі швидшими і безпечнішими. Дороги за кордоном дозволяють водіям випробовувати своїх залізних коней на 100%.  Але після швидкої та приємної їзди слід залишитися ще й живим, відтак індустрія безпекової автонавігації зараз переживає справжній ідейний бум. 

“Пошта” далі знайомить читачів із технічними новинками для безпечних поїздок, які невдовзі або з’являться в Україні, або ж їх можна буде замовити в інтернеті.  

Фури їздитимуть як метро

Авторозробники готують для далекобійників оригінальне нововведення – керувати рухом фур допоможуть датчики відстані, які схожі на ті, якими обладнані вагони метро. 

Розпочнуть експеримент із Швеції. Саме тамтешніх водіїв із наступного року спробують посадити за “розумні вантажівки”, які будуть спілкуватися одна з одною: машини зможуть фактично на автопілоті рухатися в колоні на зразок товарного складу.

Керування фурами з допомогою нової технічної системи відбуватиметься так: коли буде їхати кілька далекобійників, комп’ютер із супутником сам визначатиме відстань між машинами і їхню швидкість. Одна з головних особливостей нової системи – чітке дотримання вантажівок в одному ланцюжку. Водієві залишиться лише спостерігати за датчиками.

Але майже кожного водія дратують ситуації, коли на трасі їде колона повільних фур, які неможливо обігнати. Щоб уникнути таких випадків, нова навігаційна система буде вести вантажівки на відстані не меншій 15-25 метрів одна від одної. Таким чином легковики матимуть місце для обгону і можливість переходити з однієї смуги в іншу. 

Назву цієї хитромудрої системи чомусь ще не називають, але задум ноу-хау має на меті знизити опір повітря, що, на думку розробників, дозволить економити пальне. Єдине, що точно відомо, – над створенням цього автомобільного автопілота зараз працюють компанії “Volkswagen” і “Google”, а їхні машини зі штучним розумом уже проходять випробування на американських дорогах. 

Авто, що розмовляють

Ще одну навігаційну новинку вигадали в компанії BMW. Їхня система Car-to-X дозволяє машинам передавати одна одній дорожню інформацію, допомагаючи водієві орієнтуватися на дорозі. 

Наприклад, при ввімкненні лівого повороту на панелі приладів починає світитися спеціальна лампочка до того часу, поки ліва смуга буде повністю вільна для повороту і маневр можна буде зробити абсолютно безпечно.

Також Car-to-X буде попереджати водія про автомобілі, які їдуть позаду, про різке зниження швидкості чи екстрені зупинки сусідніх машин. Для такого “попереджувального спілкування” з автівкою достатньо мати мобільний телефон. 

У майбутньому розробники хочуть розробити систему, яка працюватиме за схожим принципом і повідомлятиме водіїв про небезпеку на дорозі. Скажімо, водій знатиме, коли буде під’їжджати до якої небезпечної чи аварійної ділянки. 

GPS-нитка

GPS-навігатори зараз є майже в кожній машині. Традиційні мапи водії обмінюють на невеликі екрани, які коштують близько тисячі гривень. І якщо звичайні пристрої стрілками показують потрібний напрям руху, то американська компанія “Making Virtual Solid” вигадала щось радикально нове. Технологія True3D вестиме водія з допомогою… нитки. 

Так, замість того, щоб відволікатися, постійно поглядаючи на екран GPS-навігатора, водієві з True3D потрібно просто дивитися перед собою. На переднє лобове скло кріпиться спеціальний невеликий проектор. Коли ви їдете – перед вами об’ємна кольорова лінія, яка ніби висить над дорогою і позначає маршрут. Іншими словами, це можна порівняти з дротами і тролейбусом, який їде туди, куди вони його ведуть (на фото). 

Крім цього, True3D дозволить бачити на будинках тривимірні вивіски або логотипи розташованих всередині закладів, а вздовж дороги – знаки, які попереджають про невраховані небезпеки. За бажання додаткова інформація може видаватися у вигляді традиційних 2D-зображень і тексту.

True3D існує наразі лише в демоверсії, але вже нещодавно вона отримала Гран-прі та 20 тис. призових на європейському конкурсі систем супутникової навігації Galileo Master 2011. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8834 / 1.57MB / SQL:{query_count}