Сакральні новини: телеграф

Вшануємо Маркіяна Шашкевича

На Львівщині 4 – 8 листопада відзначатимуть 200-річний ювілей від дня народження основоположника нової української літератури на Галичині, священика УГКЦ Маркіяна Шашкевича. 4 листопада відбудуться урочисте спецпогашення художнього маркованого конверта та урочиста академія у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С.Крушельницької.
5 листопада біля пам’ятника поетові у Львові відбудеться молебень, після якого хода зі свічками до могили Шашкевича на Личаківському кладовищі, де буде звершено чин панахиди.
Самого ж ювілейного дня, 6 листопада, всі охочі зможуть узяти участь в Архієрейській літургії в соборі Святого Юра, приуроченій до цієї дати.
8 листопада відчинить свої двері музей Маркіяна Шашкевича у с. Нестаничі Радехівського району, а 13 листопада урочистості з нагоди відкриття пам’ятника  Шашкевичу та музею-садиби поета відбудуться в с. Новосілки Буського району, інформує прес-служба ЛОДА.

Філарет – у десятці видатних довгожителів

Патріарх Філарет увійшов до списку десяти довгожителів, якими, за версією “Коментарів”, пишається Україна. Цей перелік редакція оприлюднила з нагоди вісімдесятиріччя видатного футбольного тренера Анатолія Заяєва.  
До списку видатних осіб, які вже відсвяткували 80-й день народження, увійшли також: дисидент, літературознавець і публіцист Іван Дзюба,  дитячий письменник Всеволод Нестайко, український філософ і академік Мирослав Попович, поетеса Ліна Костенко,  науковець, політичний і громадський діяч Ігор Юхновський.
Українці  можуть пишатися також поетом та громадським діячем Дмитром Павличком, танцівником і хореографом Григорієм Чапкісом, дисидентом Левком Лук’яненком, науковцем Борисом Патоном.

Насилля не відповідає природі релігії 

27 жовтня в Асижі, місті св. Франциска, розпочалася зустріч під назвою “День роздумів, діалогу і молитви за мир і справедливість у світі”, в якій узяли участь Папа Бенедикт XVI, представники світових релігій, а також люди, які є в пошуку істини, повідомляє “Кредо”. 
У своїй промові Бенедикт XVI наголосив, що варто задуматися, чого досяг світ через 25 років після того, як в Асижі з ініціативи бл. Івана Павла II відбулася перша міжрелігійна молитва. Папа зауважив, що в той час світ був розділений на два ворожі блоки, які розвалилися через три роки після тієї першої зустрічі. Він зазначив, що одним з нових облич насильства сьогодні є тероризм, який часто використовує релігію для виправдання насильства, однак “насильство, не відповідає природі релігії”. Щоб відповісти на питання про справжню природу релігій, Папа закликав до глибоких спільних роздумів, тому що в цьому “полягає фундаментальне завдання міжрелігійного діалогу”. 
Також понтифік зазначив, що “поклоніння мамоні, бажання мати більше і володарювати виявляє антирелігійну позицію, яка полягає в тому, що не людина стає важливою, а тільки власна користь”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7947 / 1.55MB / SQL:{query_count}