Пом’янути і помолитися

Із 29 жовтня до 1 листопада до міських кладовищ  організують додаткові рейси

Із 29 жовтня до 1 листопада до міських кладовищ  організують додаткові рейси

 Відклавши щоденні клопоти, традиційно 1 листопада жителі Львівщини йдуть на кладовища, щоб пом’янути близьких та рідних. Ця традиція прийшла до нас від сусідів-поляків, адже саме в них найбільше серед католиків вона розвинулася. Уся ж Західна Церква вшановує 1 листопада Усіх Святих, а померлих згадує наступного дня, 2 листопада. 

Звичай вшановувати па­м’ять померлих у певний день виник у монастирях. Проте остаточній появі поминального дня Церква завдячує абату з Клюні, який наказав в усіх підлеглих йому монастирях 2 листопада поминати померлих. Звідти  звичай поширився на Західну Церкву. 

У традиції Східної Церкви також є день Усіх Святих, але він припадає на першу неділю після П’ятдесятниці, в такий спосіб відзначається особливий зв’язок святості з дією Святого Духа. Поминальними ж є усі суботи Великого посту, також вселенське поминання померлих здійснюється у третій день Великодніх свят, у другий день П’ятдесятниці та Дмитрієву суботу. І хоч для східнохристиянської традиції цей звичай є запозиченим, він усталився на наших теренах. Це  при­від згадати тих, хто відійшов у вічність, запалити свічку, яка є символом Христа, впо­рядкувати місце їх останнього спочинку. 

За інформацією управління транспорту і зв’язку мерії, для покращення доїзду громадян до цвинтарів міста на час поминальних днів на автобусних маршрутах будуть курсувати додаткові транспортні засоби, рух окремих маршрутів буде продовжено. На маршруті №13а, що курсує від вул. Куліша до Голосківського цвинтаря, буде два додаткові автобуси. Інтервал руху зменшиться до 20 хв. Тролейбусний маршрут  №11, за умови відкриття руху транспорту вул. Зеленою, доповниться двома машинами. Рух автобусів №77 та 78 буде продовжено до Сихівського цвинтаря.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8077 / 1.53MB / SQL:{query_count}