Студентський залп схвалення

Опубліковані перші результати “референдуму”, що відбувся 24 жовтня у 100 вітчизняних вишів

Опубліковані перші результати “референдуму”, що відбувся 24 жовтня у 100 вітчизняних вишів

 Як і очікувалось, студентський “референдум” перетворився на загальний одобрямс. У минулому номері ми писали про масштабне опитування серед спудеїв сотні вишів України, яке ініціювали три студентські організації. Однак тоді результати ще не були відомі, відтак сьогодні опублікуємо найцікавіші моменти.

До опитування залучили 111 університетів III-IV рівнів акредитації. Найбільше установ-учасників “референдуму” було у Києві (12), Харківській (10), Львівській (10), Донецькій (10) та Одеській областях (8). Найбільшу кількість учасників дали: Чернівецький національний університет (2136 студентів), Дніпропетровський національний університет (2100), Східноукраїнський національний університет (2084), НУ “Львівська політехніка” (1936) та Горлівський педагогічний університет (1837). Усього в опитуванні взяло участь 77 011 осіб (загалом було 

90 тисяч бюлетенів).

На усі запитання, зрозуміло, більше ствердних відповідей: 93,5% опитаних студентів підтримують незмінність плати за навчання; 93%  – підняття мінімальної стипендії до рівня прожиткового мінімуму; 87% – обов’язковість фінансування діяльності органів студентського самоврядування; 91% – вільний вибір дисциплін. Відтак не варто дивуватися, що 84% – за “якнайшвидше ухвалення законопроекту”. Хоча лише 62% студентів чули про проект закону “Про вищу освіту”, який розробило Міносвіти.

Нагадаємо, міністр Табачник сказав, що таку кількість опитаних студентів не можливо не врахувати, тому до цього референдуму таки прислухаються. Самі ж організатори “референдуму” наполягають, що його метою було отримання аргументів у діалозі із владою про підвищення стипендій. Хоч насправді тепер освітнє відомство матиме аргументи для просування проекту закону, який раніше отримав чимало несхвальних відгуків від експертів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8031 / 1.54MB / SQL:{query_count}