Міжнародні новини: телеграф

Рис подорожчає майже на 20%

Світові поставки крупи були припинені через повені у Південно-Східній Азії. Уряд Таїланду, який є найбільшим експортером рису, оголосив про пріоритет державних закупівель над продажем за кордон. Таким чином, тайський пропарений рис може подорожчати із 600 до 700 дол. за тонну до кінця року, а ціни на рис з Індії можуть підвищитися до 500 доларів за тонну. Своєю чергою, самі виробники вважають, що високі ціни на рис втримаються як мінімум до березня 2012, інформує “Львівська хвиля”. 

Картопляний рекорд

За даними Держстату, цьогорічний врожай картоплі за 20 років незалежності є найвищим. Рекордний урожай зумовили два чинники – розширення посівних площ і збільшення врожайності за рахунок погодних факторів і технологій. Як наслідок – цього року маємо суттєве здешевлення продукту: з початку збирання в серпні оптові ціни на картоплю знизилися втричі.

Дорожчі поштові послуги

Набули чинності зміни до граничних тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку. Згідно з ними, підвищення рівня тарифів на універсальні послуги пош­тового зв’язку відбуватиметься у два етапи: перший – з 
20 жовтня 2011 року, другий – з 
1 січня 2012 року. На першому етапі підвищення стосується лише тарифів на письмову кореспонденцію, зокрема тарифу на пересилання простого листа, передає прес-служба УДППЗ “Укрпошта”. На другому етапі – тарифу на пересилання простої письмової кореспонденції та посилки без оголошеної цінності в межах України масою 1 кг, яка становитиме  майже 8.00 грн (із урахуванням податку на додану вартість). Зміни не стосуються тарифів на пересилання міжнародних відправлень. Також залишаються незмінними чинні тарифи на пересилання в межах України пріоритетних пош­тових відправлень (перевозяться найшвидшим способом – повітряним або наземним).

Паспортизація телефонних карток

Під час купівлі sim-карти потрібен буде паспорт. Про це повідомило джерело з Національної комісії з питань врегулювання зв’язку. Проте представники одного з операторів мобільного зв’язку наголошують, що жодних вказівок від НКРЗ щодо змін у роботі чи її перепланування ще не було. Своєю чергою, працівники комісії з питань врегулювання зв’язку відмовляються від коментарів або кажуть, що проектів документів, які перебувають у розробці чи на розгляді НКРЗ, досить багато, проте документа про паспортизацію SIM-карт немає. За словами нардепа Ігоря Рибакова, “якщо Національна комісія з питань регулювання зв’язку введе паспортизацію при купівлі телефонних sim-карток, це буде прямим обмеженням свобод українських громадян. Ми – не Росія, де таким чином – “паспортизацією” продажу sim-карт –  намагаються подолати тероризм, і не Білорусь, де законом заборонено навіть мовчазні акції протесту”.
 

ЕТА готова капітулювати

Іспанія – Франція. Сепаратистська організація ЕТА заявила про припинення збройної боротьби за незалежність Країни басків. “ETA звертається до урядів Іспанії та Франції із закликом про початок прямого діалогу, спрямованого на вирішення наслідків конфлікту і завершення збройного протистояння”, – йдеться у відповідній заяві. Прем’єр-міністр Іспанії Хосе Луїс Родрігес Сапатеро назвав заяву ETA “перемогою демократії, закону і здорового глузду”. Організація ETA (“Euzkadi ta azkatasuna” – “Батьківщина і свобода”) була заснована в 1959 році. Її метою стала боротьба за право на створення незалежної баскської держави на території, що належить Іспанії і Франції. За більше ніж 40 років існування ETA в результаті терактів, влаштованих членами цієї організації, загинули 829 осіб.

Поліцай – добре, політик – погано

Німеччина. Товариство соціологічних досліджень “Forsa” назвало найбільш шановані в країні професії. Як з’ясувалося, найбільше німці поважають пожежників, лікарів і поліцейських. Натомість найменший престиж у страхових агентів, працівників рекламних компаній і політиків. При цьому за останні роки найбільше зріс рейтинг… прибиральників сміття: якщо в 2007 році до них позитивно ставилися 63% населення, то цьогоріч – 76%. 

Король хоче мільярд

Нігерія. Король одного з тамешніх племен подав до суду Детройта позов проти нафтової корпорації “Royal Dutch Shell”, зажадавши від компанії мільярд доларів як компенсацію за розливи нафти в дельті Нігеру. Король вважає, що діяльність “Shell” призвела до масштабного забруднення довкілля й створила загрозу для здоров’я корінного населення. Натомість у “Shell” кажуть, що за останні два роки надали місцевому населенню аж 5,7 тисячі доларів, 100 мішків рису й бобів та кілька ящиків інших харчів. Що й казати, компенсація грандіозна.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8062 / 1.57MB / SQL:{query_count}