Задля ефективного діалогу

У структурі Мінкультури створено департамент у справах релігій та національностей

У структурі Мінкультури створено департамент у справах релігій та національностей

Міністерство культури України затвердило структуру свого центрального апарату, який складається з чотирьох департаментів та семи управлінь. Серед іншого у структурі міністерства створено департамент у справах релігій та національностей, інформує Інститут релігійної свободи.

До його складу входи­ти­муть такі відділи: екс­перт­но-аналітичної роботи та зв’язків із релігійними організаціями; реєстрації статутів та статистичного обліку релігійних організацій; сприяння міжнародній, соціальній та гуманітарній діяльності релігійних організацій; нацменшин України та української діаспори, а також сектор мовної політики.

Нагадаємо, що 9 грудня 2010 року президент України видав указ, яким ліквідував Держкомітет у справах національностей та релігій, а його функції передав реорганізованому Мінкультури. Процес ліквідації комітету та реорганізації міністерства тривав досі, що призвело до ускладнень із реєстрацією статутів (і змін до них) релігійних організацій, що, відповідно до чинного законодавства, має здійснювати державний орган у справах релігій.

Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій неодноразово зверталась до президента та глави уряду з проханням зберегти єдиний державний орган у справах релігій та утворити у складі Мінкультури департамент у справах релігій. 

За словами глав конфе­сій, першим завданням цьо­го профільного органу має бути гармонізація державно-конфесійного діалогу та міжконфесійних відносин, а також сприяння у вирішенні інших завдань, пов’язаних із суспільно важливою діяльністю релігійних організацій в Україні.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8146 / 1.53MB / SQL:{query_count}