Ракети, бомби і газові вироки

У Сирії та Лівії тривають криваві заворушення, а в Єгипті з’явилася власна “леді Ю”
 

У Сирії та Лівії тривають криваві заворушення, а в Єгипті з’явилася власна “леді Ю”

Лишень за один день – четвер – у Сирії під час зіткнень представників опозиції з вірними президенту Башару Асаду військами загинули 36 осіб. За даними правозахисної організації “Syrian Observatory for Human Right”, тільки за останні десять днів убито понад 100 людей, причому втрати є і серед протестувальників, і серед представників правоохоронних органів та армії.
За даними ООН, за сім місяців масових акцій протесту в Сирії жертвами зіт­кнень стали понад три тисячі осіб. За словами представника Верховного комітету ООН з прав людини, серед загиблих щонайменше 187 дітей. В ООН також заявили, що жорстоке придушення сирійським урядом демонстрацій може бути прирівняно до злочинів проти людськості.
Тим часом сирійські правозахисники стверджують, що влада проводить справжню зачистку в місті Хомсі – військові заходять в кожен будинок, в кожну квартиру і без пояснень забирають усіх, хто викликає найменшу підозру. Багато арештантів після цього безслідно зникають. Крім того, тривають викрадення співробітників наукової сфери. Так, у четвер у Хомсі зникла відома в місті викладачка університету, а за кілька днів перед тим невідомі вбили науковця-ядерника Абдель Каріма Халіля. 
Намагаючись переловити опозиціонерів, уряд Сирії зважився навіть на вторгнення на територію іншої держави. Зокрема, у середу півтора десятка сирійських військовослужбовців заглибилися на 150 метрів на територію сусіднього Лівану і зайняли позиції на пагорбі, з якого добре проглядаються околиці. Назад вони повернулися лише після того, як до місця інциденту прибув ліванський підрозділ і з’явилася реальна загроза бойових дій. За останні місяці сирійці вже кілька разів вторгалися на суміжну територію. Як правило, це відбувалося  під час погоні за опозиціонерами, які втікають до Лівану, рятуючись від військових і поліції. Причому під час одного такого рейду в долині Бекаа сирійці застрелили громадянина Лівану – місцевого фермера.
Не припиняють бойові дії і в Лівії. Війська Національної перехідної ради (НПС) фактично без бою зайняли штаб поліції в центрі Сірта, рідного міста Муаммара Каддафі. Це стало несподіванкою після того, як у понеділок тут тривали затяжні бої з використанням артилерії та ракет. Водночас прихильники Каддафі завдали тяжких ударів по революціонерах у Бані-Валід, фактично повністю відбивши місто. Де перебуває сам Каддафі, досі нікому не відомо.
Тим часом спецпредставник Генерального секретаря ООН Іан Мартін заявив, що ситуація, яка склалася у Лівії через відсутність дієвого уряду і тривалі бойові дії, залишається такою складною, що ООН досі не в змозі виконати свою місію з нормалізації життя в цій країні. А міжнародна правозахисна організація “Amnesty International” зазначила, що після приходу до влади Національної перехідної ради в Лівії розпочалися свавільні арешти і тортури людей, яких підозрюють в участі в бойових діях на боці Каддафі.
Неспокійно і в Єгипті, де тисячі людей вимагають від військових, які створили тимчасовий уряд після повалення режиму Госні Мубарака, якнайшвидше провести демократичні вибори. З’явилася тут і власна “леді Ю” (це, щоправда, чоловік). Каїрський суд виніс вирок Гусейну Салему – колишньому чиновнику, який відповідав за підписання газових контрактів з Ізраїлем. Чоловіку дали сім років та зобов’язали виплатити державі компенсацію збитків на суму близько чотирьох мільярдів доларів. Щоправда, Салем, на відміну від Юлії Тимошенко, вчасно зрозумів, що запахло смаженим, і встиг разом з родиною втекти до Іспанії, яка поки що не готова видати його Єгипту. 
Зараз у країні завершується розробка нового контракту на поставку газу в Ізраїль, що передбачає значне підвищення ціни. На думку єгиптян, наближені до Мубарака, їхні діти, а також діти самого диктатора одержали від Ізраїлю величезні “відкати”, уклавши невигідні для своєї країни контракти.  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8166 / 1.56MB / SQL:{query_count}