Проблемна вакцинація

Більшість вакцин для планових щеплень дітей у регіони вже надійшла. Водночас Львівщина стовідсотково не забезпечена жодною вакциною.

Більшість вакцин для планових щеплень дітей у регіони вже надійшла. Водночас Львівщина стовідсотково не забезпечена жодною вакциною.

Немає вакцини для першої ревакцинації проти дифтерії та правця для шестирічок (проводять анатоксином дифтерійно-правцевим – АДП) та АДП для ревакцинації дорослих (раз на 10 років).
Як розповіла “Пошті” завідувач епідвідділу Львівської обласної СЕС Наталія Тімко, інші “дитячі” вакцини в області є, але їх недостатньо. “Наприклад, вакциною від поліомієліту Львівщина забезпечена на 85% від річної потреби. Її вистачить до кінця року, – каже лікар-епідеміолог. – Лише 11 тис. доз, 30% від потреби отримали комплексної вакцини “Пентаксим” проти гемофілії, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту”. Уже є наказ МОЗ про розподіл цієї вакцини, тому найближчим часом вона надійде. 
Як запевнила лікар-епі­деміолог відділу особливо небезпечних інфекції Львівської обласної СЕС Оксана Пушкарьова, з вакциною БЦЖ для новонароджених проблем немає, критично з ревакцинацією, яку мають проводити у 7 та 14 років – вона закінчилася ще на початку вересня. За словами лікаря, вакцина проходить процедуру лабораторного контролю перевірки якості, яку завершать у листопаді.
Незважаючи на те, що тривалий час майже ніяких вакцин не було, за словами Наталії Тімко, це не призведе до ажіотажу. “Найлегше та найорганізованіше відбувається ревакцинація у садках чи школах, – продовжує вона. – Медсестра підбере кількість дітей на конкретний день, повідомить про це батьків. Після огляду лікаря дітям робитимуть щеплення”. У поліклініках спеціально відведених днів для проведення щеплень немає.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7871 / 1.53MB / SQL:{query_count}