Турки оголосили полювання на ізраїльтян

Турецький часопис “Sabah” опублікував імена та прізвища 174-х ізраїльських громадян, які, на думку офіційної Анкари, мали безпосередній стосунок до нападу на “Флотилію свободи” у травні 2010 року.

Турецький часопис “Sabah” опублікував імена та прізвища 174-х ізраїльських громадян, які, на думку офіційної Анкари, мали безпосередній стосунок до нападу на “Флотилію свободи” у травні 2010 року.

За інформацією видання, дані всіх цих людей були отримані турецькою розвідкою після аналізу фотографій і відеозаписів, зроблених під час захоплення флотилії, а також після ретельних пошуків ймовірних учасників акції в соціальних мережах “Facebook” і “Twitter”, де люди, як правило, охоче залишають свої зображення. 
До списку ймовірних організаторів і учасників операції увійшли не тільки прості солдати ізраїльського спецназу, але й низка високопоставлених ізраїльських офіцерів та генералів, які, на думку турецької влади, віддавали наказ про захоплення “Флотилії свободи”. Крім того, в “чорному” турецькому списку опинилися навіть прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаніягу і президент Шимон Перес. 
Нагадаємо, що під час нападу на “Флотилію свободи” було вбито дев’ятеро громадян Туреччини. Анкара зажадала від Тель-Авіва офіційних вибачень і виплати компенсацій родинам убитих, однак Ізраїль категорично заявив, що просити вибачення і платити не буде. Такий розвиток подій спричинив серйозне ускладнення двосторонніх відносин: зокрема, Анкара відкликала свого посла з Тель-Авіва й вислала на батьківщину його ізраїльського колегу. Щобільше, деякі аналітики говорять навіть про ймовірність локального збройного конфлікту. 
Тим часом “Sabah” пише, що зараз “чорним” списком займається турецька генеральна прокуратура. У тому випадку, якщо прокурори вважатимуть зібрані докази достатніми, проти учасників нападу можуть бути порушені кримінальні справи за статтями про вбивство, катування й обмеження волі. На їх підставі Анкара може видати міжнародні ордери на арешт підозрюваних, що значно ускладнить фігурантам списку пересування світом.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8844 / 1.54MB / SQL:{query_count}