Користь аквааеробіки

Вправи у воді допомагають позбутися зайвої ваги, реабілітуватися після травм, а також дуже корисні вагітним

Вправи у воді допомагають позбутися зайвої ваги, реабілітуватися після травм, а також дуже корисні вагітним

Вода допомагає зміцнити здоров’я, поліпшити зовнішній вигляд, підвищує витривалість, розвиває гнучкість, збільшує працездатність. Недаремно ж лікарі після тривалого лікування різноманітних хвороб скеровують своїх пацієнтів на реабілітацію плаванням. Та, окрім плавання, у воді можна ще займатися аеробікою. 

“Вода є незвичним сере­довищем для нашого організму, і тому починають працювати усі м’язи. Заняття аеробікою у воді вирізняються ефективністю і безпекою тренувань, адже можливість зазнати травми фактично зведена до нуля. Такі вправи універсальні для всіх категорій людей, адже знімається навантаження із суглобів і працюють лише м’язи. Аквааеробікою рекомендують займатися і молодим, і не дуже, і здоровим, і при різних захворюваннях, і спортсменам, які реабілітуються після травм, і навіть вагітним жінкам”, – каже тренер з аквааеробіки Лариса Чеверда. 

Худнемо у воді

Вода є чудовим тренажером, адже, долаючи її опір, у людини працюють усі м’язи. Ще вона масажує тіло, посилюючи кровообіг і стимулюючи процес спалення жиру. Так, за годину плавання в середньому згоряють 240-500 ккал.

“На вправу у воді витрачаємо в півтора раза більше калорій, ніж витратили б на суші. І нею можна займатися навіть тим людям, які не вміють плавати. Головне не боятися води. Інтенсивне спалювання жиру починається лише при пульсі 130 ударів на хвилину, тому перед основним комплексом вправ проводиться розминка”, – зазначає Лариса Чеверда.

Крім усього іншого, заняття у воді приносять задоволення, адже вона приховує від навколишніх проблеми фігури, незграбність рухів, позбавляє від сором’язливості і робить сам процес комфортнішим. Та й сама вода знімає стрес, має розслаблювальний ефект, зміцнює нервову систему та стимулює до здорового способу життя. 

Реабілітаціядля хворих

Аквааеробіку насамперед рекомендують для людей, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом. Їх радять при вегето-судинній дистонії, а також це чудовий спосіб укріпити серцево-судинну систему. 

“Заняття для хворих має призначити лікар, адже є різні стадії захворювання. Аквааеробіка оптимізує кровопостачання серця, що зменшує стресову дію на серцеві м’язи. Заняття у воді рекомендують при остеохондрозі та інших захворюваннях хребта. Крім того, вода знімає ризик застою крові і покращує повернення венозної крові до серця. А тим, хто потерпає від варикозного розширення вен, вправи у воді просто необхідні, адже іде контраст прохолодної води і тепла у середині організму від активних занять”, – розповідає тренер. 

 

ДО ТЕМИ

Аквааеробіка для вагітних 

Під час вагітності в жінок часто виникають неприємні відчуття в попереку та біля ребер. Це трапляється через те, що росте животик, зміщується центр ваги, навантаження на м’язи зростає. Заняття аквааеробікою допомагають зняти ці болісні відчуття. 

“Передусім варто поспілкуватися з лікарем, чи немає жодного ризику зриву вагітності. Якщо ж усе нормально, лікарі самі рекомендують займатися водними вправами. Аквааеробіка під час вагітності принесе тільки користь, якщо займатися з помірним навантаженням”, – зазначає Лариса Чеверда.  Вправи зміцнюють м’язову систему, тиск унормовується, зникають судоми. Дихальна система, яка бере активну участь у процесі занять, готується до майбутніх пологів. Ці заняття набагато краще підготують тіло до родового навантаження, простіше буде і відновитися після пологів.  “Під час занять не слід докладати великих зусиль і перенапружуватися. Навіть коли майбутні матусі виконують звичайні, повільні рухи у воді, вони беруть участь в оздоровчій програмі”, – каже тренер.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7772 / 1.57MB / SQL:{query_count}