У Лівії знайшли уран

Міжнародне агентство з атомної енергетики (МАГАТЕ) офіційно повідомило, що на околицях лівійського міста Сабха виявлені склади уранової сировини

Міжнародне агентство з атомної енергетики (МАГАТЕ) офіційно повідомило, що на околицях лівійського міста Сабха виявлені склади уранової сировини.

Прихильники Національної перехідної ради продемонстрували журналістам тисячі бочок і кілька мішків з жовтим порошком, причому на ємкостях були позначки радіоактивної небезпеки.
Прес-секретар МАГАТЕ Джилл Тюдор заявила, що сировина зі складів біля Сабхи – так званий “жовтий кек” (урановий концентрат, що використовується на проміжній стадії процесу збагачення урану, необхідного для виробництва палива для АЕС або атомної зброї). За її словами, агентство розраховує ретельно вивчити знайдені матеріали, щойно ситуація в Лівії стабілізується. 
Запаси урану залишилися у розпорядженні режиму Муаммара Каддафі з тих часів, коли Лівія мала намір створити на їхній основі власну ядерну зброю. У 2003 році Тріполі відмовилося від цих планів в обмін на зближення із західними країнами, але продовжував зберігати уранову сировину. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8275 / 1.52MB / SQL:{query_count}