Він прагнув туди, де шайба буде, а не туди, де вона є

Помер 56-річний Стів Джобс, один із засновників корпорації “Apple”, чиї революційні рішення змінили сучасний світ

Помер 56-річний Стів Джобс, один із засновників корпорації “Apple”, чиї революційні рішення змінили сучасний світ

Першого квітня 1976 року два молоді американські парубки – Стів Джобс та Стів Возняк – заснували компанію “Apple Computer, Inc” (нині – “Apple Inc.”). Їхнє яблуко (так з англійської перекладається apple) назавжди задало вектор розвитку персональної комп’ютерної техніки. 

Не може не тішити, що одним із співзасновників легендарної компанії став син буковинця Стівен Гарі Возняк, який народився в Каліфорнії в сім’ї українця та німкені. Він був шкільним приятелем Джобса. Обидва першими у світі усвідомили величезний комерційний потенціал графічного інтерфейсу (замість командного рядка), використання миші та управління за допомогою “кліків” – те, що сьогодні ми вважаємо абсолютно буденним для кожного персонального комп’ютера. Але Стів Джобс був не лише геніальним винахідником, але й жорстким і надзвичайно вимогливим до підлеглих бізнесменом. У 1983 році він звернувся до президента транснаціональної компанії “PepsiCo” Джона Скаллі із пропозицією: “Третім будеш?”. Знаменитий менеджер усвідомив грандіозну перспективність тоді мало кому відомих комп’ютерів і погодився стати разом із Джобсом і Возняком одним із керівників компанії “Apple”. 

Потім були злети і падіння. Джобса витіснили із заснованої ним компанії, через деякий час слізно попросили повернутися, а ще він упав у дитинство і заснував студію комп’ютерної анімації “Pixar”. Уже перший художній продукт студії – мультфільм “Іграшкова історія” (“Toy Story”), випущений 1995 року, зібрав 360 мільйонів доларів і  перетворив “Pixar” на одну з вагомих фігур Голлівуду. У 2006 році “Disney” купив студію Джобса за 7,4 мільярда доларів, і комп’ютерний геній став ще й власником солідної частки акцій легендарної кіностудії. У 2001 році Стів Джобс здійснив нову революцію у світі електронних ґаджетів, представивши iPod. Через шість років світу представили iPhone, а в січні 2010-го – iPad. 

Водночас людина, яка змінила світ і життя мільйонів людей, була максимально закрита в плані особистого життя і ретельно оберігала від публіки свою родину. Майже випадково стало відомо, що Стіву вдалося більш як сім років прожити з рідкісною формою раку підшлункової залози. І хоча ще навесні була надія, що чоловік пішов на поправку, трапився несподіваний рецидив, і Стів Джобс пішов з життя у розквіті сил. Йому було лише 56 років, і він міг би приголомшити світ ще безліччю цікавинок.

Відомо, що співзасновника корпорації “Apple” поховають за буддистським обрядом, цю релігію він прийняв ще 1973 року під час відвідин Індії. Тим часом шостого жовтня – у день смерті Стіва Джобса – в інтернет-магазині “Amazon” одразу на 

41 000 відсотків (!) зросла кількість попередніх замовлень на книгу “Steve Jobs” – першої біографії комп’ютерного генія, написання якої він схвалив. Видавець книги компанія “Simon & Schuster” навіть перенесла дату виходу з 21 листопада на 

24 жовтня. 

P. S. Стів Джобс не­одноразово повторював, що в бізнесі й технологіях керується девізом знаменитого хокеїста Вейна Грецкі: “Я прагну туди, де шайба буде, а не туди, де вона є”.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7570 / 1.55MB / SQL:{query_count}