Одяг для ляльок як релакс

Вікторія Бондарчук, дизайнер одягу для колекційних ляльок, про своє захоплення, натхнення і його ціну

Вікторія Бондарчук, дизайнер одягу для колекційних ляльок, про своє захоплення, натхнення і його ціну

Шити одяг для ляльок, на перший погляд, легке заняття. Утім це зовсім не так. Вікторія Бондарчук, журналіст зі Львова, яка нині мешкає у Москві, займається шиттям не звичайного вбрання для ляльок, а дизайнерського. Одяг вона шиє на замовлення колекціонерів, а її моделі беруть участь у виставках. Вона, як ніхто інший, знає, скільки треба натхнення, терпіння і вільного часу, щоб створити справжній шедевр. 

– Вікторіє, скажіть, будь ласка, як виникла ідея виготовляти вбрання для ляльок?

–  Я радше назвала б себе стилістом або художником, який створює образ. Звісно, перші “дизайнерські” спроби датуються раннім дитинством – я навіть на себе склеїла вельми відвертий костюм зі смужок паперу. На жаль, батьки не оцінили. Потім були стандартні плаття на Барбі. А три роки тому мені подарували ляльку MOOQLA російського дизайнера Поліни Волошиної. Шиття одягу для ляльок для мене – чудовий спосіб релаксу! 

– Що у цій роботі є найважчим?

– Знайти вільний час, а будь-які технічні складнощі можна вирішити.

– Чи багато є людей, які готові купувати гардероби для ляльок?

–  Сфера колекціонерів дуже неоднорідна, і мова йде не лише про ціновий діапазон. Хтось сприймає лише ляльки від виробника, тобто у фірмовому одязі і з зачіскою, інші – вибирають так звані базові ляльки, аби створити їм образ самостійно. Кожен автор колекційного одягу вибирає свою нішу. Моєю сильною стороною є створення складних, декорованих костюмів. 

 – Скільки коштує один комплект одягу та аксесуарів для ляльки і як довго триває його виготовлення?

– Ціни такі ж, як на одяг для людей. Ціна джинсів і вечірньої сукні – дуже різні категорії. Потрібно як мінімум 3 – 4 год. для пошиття базового костюма, а для складного – кілька місяців і дуже багато натхнення. Зрештою, далеко не кожного дня після роботи є натхнення цим займатись.

– Прошу сказати, чи не шкода продавати свої творіння?

– Не шкода тільки тоді, коли знаю, що вони потраплять до колекціонерів, які цінують складну ручну роботу. Зазвичай такі сукні шию під конкретного замовника і конкретну ляльку, тобто в мою особисту міні-колекцію вони не впишуться.

 – Можливо, якісь роботи були найважчими і запам’яталися?

– Одна з улюблених робіт – костюм за мотивами Густава Клімта. А найбільш трудомісткі роботи – сукні, складені з сотень дрібних шифонових квітів. Кожна квіточка вирізається вручну, іноді цей процес може тривати 6 – 8 год. Найбільше запам’яталась участь у конкурсі для дизайнерів-аматорів Couture Doll Design Challenge. За два дні до того, як треба було відсилати фото готової роботи, зрозуміла, що мені не надто подобається те, що вийшло. Швидко вирізала кілька сотень квітів і за кілька годин до виставки встигла все переробити.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7735 / 1.57MB / SQL:{query_count}