Новий небезпечний етап

Міжнародний валютний фонд попередив, що для глобальної економіки настав “новий небезпечний етап”, який загрожує черговим витком рецесії у розвинених країнах світу.

Міжнародний валютний фонд попередив, що для глобальної економіки настав “новий небезпечний етап”, який загрожує черговим витком рецесії у розвинених країнах світу.

В доповіді “Перспективи розвитку світової економіки” МВФ прогнозує “сповільнений і нерівномірний темп зростання економіки” розвинених країн.
Автори доповіді попереджають, що загальний валовий внутрішній продукт країн з розвиненою економікою збільшуватиметься мляво і становитиме лише 1,5% у 2010 році та 2% – у 2012-му. В доповіді також сказано, що темпи зростання світової економіки знизяться у 2012 році до 4% проти 5% у 2010-му. За даними МВФ, глобальній економіці загрожують два основні чинники: фінансові потрясіння у зоні євро, а також вразливий економічний стан США. Як наголосив головний економічний радник МВФ Олів’є Бланшар, країни, що входять у зону євро, занадто повільно вирішують проблему своїх державних боргів.
Міжнародний валютний фонд закликає Європейський центральний банк негайно втрутитися і навести лад на ринку суверенних боргів. “Лідери тих країн, які обіцяли зробити все, щоб зберегти довіру до національної політики і до євро, повинні дотримати свого слова”, – сказано у доповіді МВФ. Багатьох європейських лідерів звинувачують у тому, що вони не змогли вчасно вирішити проблему державного боргу своїх країн. Так, погіршення становища в економіці Італії призвело до того, що міжнародне агентство “Standard & Poor” знизило кредитний рейтинг цієї країни.
У доповіді МВФ також висловлюється стурбованість щодо реальності відновлення економіки США, а також у зв’язку з ймовірністю “нових ударів”, включаючи слабкий ринок нерухомості та погіршення становища у світовій фінансовій системі. МВФ попереджає, що будь-який з цих чинників може підштовхнути до рецесії як США, так і країни єврозони. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8559 / 1.53MB / SQL:{query_count}