Думки колишнього-майбутнього президента

Владімір Путін опублікував програмну статтю в “Известиях

Владімір Путін опублікував програмну статтю в “Известиях

Митний союз та Єдиний економічний простір у перспективі можуть стати основою Євразійського союзу, впевнений колишній президент, нинішній прем’єр і дуже ймовірний наступний президент Росії Владімір Путін. Про це він пише у великій статті “Новий інтеграційний проект для Євразії – майбутнє, що народжується сьогодні”, опублікованій у вівторок часописом “Известия”. 

Перелічивши переваги Митного союзу, що запрацював 2011 року, та Єдиного економічного простору Росії, Білорусі й Казахстану, що запрацює з першого січня 2012-го, Путін пише, що ці проекти “закладають основу для формування у перспективі Євразійського економічного союзу”. 

“Ми пропонуємо модель потужного наднаціонального об’єднання, здатного стати одним із полюсів сучасного світу й при цьому відігравати роль ефективної “зв’язки” між Європою та динамічним Азійсько-Тихоокеанським регіоном”, – пише Владімір Путін. 

Також він наголосив на тому, що Євразійський союз – це відкритий проект: “Ми привітаємо приєднання до нього інших партнерів, насамперед країн Співдружності. При цьому не будемо нікого квапити або підштовхувати”. 

Водночас він зазначив – з очевидним натяком на Україну – що “деякі наші сусіди пояснюють небажання брати участь у прогресивних інтеграційних проектах на пострадянському просторі тим, що це нібито супе­речить їхньому європейському вибору”. Це, за словами Владіміра Путіна, помилка: “Ми не маємо наміру ні від кого відгороджуватися чи комусь протистояти. Євразійський союз ґрунтуватиметься на універсальних інтеграційних принципах як невід’ємна частина Великої Європи, об’єднаної єдиними цінностями свободи, демократії та ринкових законів”.

Створення Євразійського союзу, дійшов висновку автор, “це той шлях, що дозволить його учасникам посісти гідне місце у складному світі XXI століття, увійти до числа лідерів глобального росту й цивілізаційного прогресу, домогтися успіху і процвітання”.

Зазначимо, що Владімір Путін не вперше відбирає в журналістів їхній хліб. У 2006 році він написав статтю про міжнародні відносини для лондонської “The Financial Times”, а у 2009-му в “Gazeta Wyborcza” подав свою точку зору на масові розстріли поляків у Катині, радянсько-польську війну 1920-х років, а також пакт Молотова-Ріббентропа. Були ще дві публікації в журналі “Русский пионер”. Проте нинішню статтю в “Известиях” можна вважати найважливішим публіцистичним доробком Владіміра Путіна, адже фактично це програма майбутнього президента Росії щодо ситуації на пострадянському просторі, зокрема і стосовно України.

 

ПРЯМА МОВА

"Можна по-різному оцінювати ефективність СНД, нескінченно міркувати про його внутрішні проблеми, про нереалізовані очікування. Але важко сперечатися з тим, що Співдружність залишається незамінним механізмом, що дозволяє зближати позиції та виробляти єдину точку зору на ключові проблеми і приносить реальну користь усім його учасникам".
"Для громадян зняття міграційних, прикордонних та інших бар'єрів, так званих "трудових квот", означатиме можливість без усіляких обмежень вибирати, де жити, здобувати освіту, працювати. До речі, в СРСР - з його інститутом прописки - такої свободи не було".
"Свого часу європейцям знадобилося 40 років, щоб пройти шлях від Європейського об'єднання вугілля й сталі до повноцінного Євросоюзу. Становлення Митного союзу та Єдиного економічного простору йде набагато динамічніше".Владімір Путін, "Новий інтеграційний проект для Євразії - майбутнє, що народжується сьогодні", "Известия", 4 жовтня 2011 року

ДОВІДКА

Євразійський союз - конфедеративний союз держав з єдиним політичним, економічним, військовим, митним, гуманітарним, культурним простором, запропонований у березні 1994 року президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим. Відтоді проект так і залишався на папері, доки в грудні 2010 року Росія не вдихнула в нього нове життя. Передбачалося, що спочатку до Союзу увійдуть п'ять республік колишнього СРСР: Росія, Казахстан, Білорусь, Киргизстан, Таджикистан. Надалі планувалося приєднання інших держав - Вірменії, Узбекистану, можливо, України, а також невизнаних сателітів Росії: Абхазії, Південної Осетії, Придністров'я та Нагорно-Карабаської Республіки. 

 

 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8689 / 1.58MB / SQL:{query_count}