Стартував Нобелівський тиждень

Учора в Стокгольмі оголосили перших лауреатів цьогорічної Нобелівської премії.

Учора в Стокгольмі оголосили перших лауреатів цьогорічної Нобелівської премії.

Переможцями в галузі фізіології та медицини за дослідження вродженого імунітету стали: Брюс Бойлер (США), Ральф Штайнман (Канада) та Жюль Гофман (Люксембург). “Усі троє революційним чином змінили наше розуміння імунної системи, відкривши ключові принципи благотворного впливу на неї”, – зазначили члени журі з Каролінського інституту Швеції. На жаль, Ральф Штайнман помер лише за три дні до присудження йому Нобеля.
Наступні лауреати стануть відомі вже сьогодні: комітет Королівської шведської академії наук оголосить переможців у галузі фізики. Далі новини надходитимуть щодня: у середу – Нобель у хімії, у четвер – у літературі, у п’ятницю – премія миру. 
Остання традиційно є найбільш несподіваною, прізвище її володаря до останнього дуже складно спрогнозувати. Цього року в списку претендентів на нагороду – 241 кандидат, 53 із яких є громадськими і міжнародними організаціями. Нагадаємо, що минулого тижня західні мас-медіа повідомляли, що Нобелівську премію миру-2011 можуть вручити активістам арабських революцій, які відбулися в Єгипті й Тунісі.
Завершиться Нобелівський тиждень наступного понеділка в Стокгольмі, коли стане відомий лауреат премії з економіки, яку заснував лише в 1968 році шведський держбанк у пам’ять про Альфреда Нобеля. Сума кожної з Нобелівських премій цього року, як і всіх попередніх, становить 10 мільйонів шведських крон (мільйон євро). Церемонія вручення премій традиційно відбудеться у Стокгольмі та Осло (де вручатимуть премію миру) 
10 грудня – в день смерті їхнього засновника Альфреда Нобеля (1833 – 1896 рр.), шведського винахідника, промисловця, лінгвіста, філософа та гуманіста. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8480 / 1.53MB / SQL:{query_count}