У Лівії далі війна

Терористи покрали зброю, а покійного Каддафі прикривало МЗС Німеччини

Терористи покрали зброю, а покійного Каддафі прикривало МЗС Німеччини

НАТО було змушене визнати, що за час військового протистояння в Лівії з армійських складів викрадено майже 10 тисяч переносних зенітно-ракетних установок. За даними “Der Spiegel”, про це розповів голова Військового комітету НАТО, італійський адмірал Джампаоло Ді Паола на секретному засіданні в німецькому Бундестазі. 

Італійський адмірал особливо наголосив на небезпеці потрапляння викраденої зброї до рук ісламських терористів, оскільки такі ракетні комплекси можуть становити серйозну загрозу для цивільної авіації. Йдеться про комплекси “Стріла-2” (за натовською класифікацією  –  SA-7 “Grail”) радянського або болгарського виробництва. Вони складаються з пускової установки та ракети з тепловим наведенням, призначеної для ураження цілей на малій і середній висотах. За даними “Der Spiegel”, в арсеналах Каддафі було близько 20 тисяч подібних систем, і точне місцезнаходження щонайменше половини з них невідоме. 

Так само невідома доля самого полковника. За одними даними, він досі командує залишками вірних йому підрозділів, за іншими – вже давно утік чи то до свого старого приятеля Уго Чавеса, чи то до сусіднього Кот д’Івуару, де до нього також приязно ставляться. Зате точно відомо, де ховається його син Саааді – в Нігері. До заколоту він обіймав різні посади в спортивних організаціях Лівії, зокрема, очолював федерацію футболу цієї країни. А під час війни  командував одним із підрозділів спецназу урядових військ. Нагадаємо, що днями Інтерпол видав міжнародний ордер на арешт Сааді Каддафі, причому його включили у список найбільш розшукуваних злочинців. Ордер виписано на запит нової влади Лівії, яка обвинувачує Сааді в махінаціях з нерухомістю, збройному залякуванні, а також в участі в громадянській війні на боці полковника. 

Водночас влада Нігеру, який протягом багатьох років тісно співпрацював із режимом Каддафі, наголосила, що не видасть Сааді новому керівництву Лівії, в якій йому загрожує упереджений суд і, можливо, страта. Водночас Нігер не виключає, що Каддафі-молодшого можуть передати міжнародному суду або якійсь демократичній країні, відповідно до норм міжнародного права. 

З’явилися новини і про іншого сина полковника – покійного Сейфа, який разом з трьома внуками Каддафі (3-річною Картало, 2-річним Саїфом та 4-місячною Мастурою) загинув ще першого травня в результаті авіанальоту НАТО. Як повідомив “Der Spiegel”, німецька влада неодноразово перешкоджала розслідуванню справ, заведених проти Сейфа аль-Арабі Каддафі (нагадаємо, що в полковника є ще один син на ім’я Сейф, однак той має приставку аль-Іслам і досі живий). 

У 2006 – 2010 роках проти Сейфа аль-Арабі заведено 11 справ, зокрема за незаконний оборот зброї, участь у бійках і водіння без прав. І щоразу МЗС Німеччини і Федеральна служба розвідки тиснули на поліцію, наголошуючи, що розслідування цих справ може призвести до небажаних дипломатичних наслідків. 

Тепер НАТО журиться через те, що терористи вкрали зброю, а німці намагаються розібратися з власним “лівійським” скандалом.

P. S. Необхідне уточнення: коли писався цей матеріал, місцезнаходження Муаммара Каддафі залишалося невідомим, однак ситуація в Лівії настільки стрімко змінюється, що, коли ви читатимете це число “Львівської Пошти”, полковник уже може перебувати під арештом або навіть загинути.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7491 / 1.56MB / SQL:{query_count}