Валентинове місто

У Самборі зберігаються мощі покровителя закоханих. Закохані не лише з усієї України, але й із сусідніх країн приїжджають сюди з надією на те, що їхнє кохання триватиме вічно. Адже у невеличкому містечку на Львівщині, Самборі, зберігаються мощі покровителя закоханих – святого Валентина.

У Самборі зберігаються мощі покровителя закоханих
Закохані не лише з усієї України, але й із сусідніх країн приїжджають сюди з надією на те, що їхнє кохання триватиме вічно. Адже у невеличкому містечку на Львівщині, Самборі, зберігаються мощі покровителя закоханих – святого Валентина.
Першi згадки про місто в лiтописах були ще в 1241 р. Спочатку воно носило назву поселення Погонич, а згодом стало Самбором. Протягом своєї історії місто часто міняло власників, адже завдяки розташуванню ставало ласим шматком для завойовників. Населення Самбора складалося з русинів, поляків, німців та євреїв, які поселилися тут ще в перші роки після надання місту Магдебурзького права. Архітектура міста свідчить про давню історію, де поєдналися різноманітні стилі.
Не є винятком і костел Івана Хрестителя, що був збудований у 1530 р. Спершу він був дерев’яним, але після пожежі 1637 р. місцеві жителі звели мурований храм. За час свого існування він часто горів, тому відбудовували його не один раз. Зараз у ньому можна побачити елементи і готики, і ренесансу.
Велике значення в історії міста має греко-католицька церква Різдва Пресвятої Богородиці. Саме тут зберігаються мощі святого Валентина та чудотворна ікона Самбірської Богородиці.
За легендою, ікону на дошці з кипарису намалював сам євангеліст Лука, а до Самбора її привезли грецькі купці і залишили в місцевого купця Йоанна Стамовича, також грека. У 1727 р. нащадки купця передали ікону церкві.

Мощі святого Валентина перевезли до Самбора у 1759 р., за іншими даними – у 1779 р. з Рима. Святий Валентин є покровителем Перемишльсько-Самбірської єпархії, і у Ватикані вирішили, що частина мощей святого має бути саме на тій землі, покровителем якої він є. Окрім покровительства закоханих, вважають, що цей святий допомагає хворим на епілепсію.
Як і для інших традиційних галицьких міст, центром Самбора є ратуша. Вона побудована в першій половині XVI сторіччя і називалася вічницею, бо біля неї зазвичай проводили народне віче. За свою історію вона теж неодноразово горіла, і лише у 1844 р. після капітальної перебудови набула сучасного вигляду.
Своєю атмосферою Самбір дещо нагадує Львів, такі ж маленькі затишні вулиці у центрі, величні костели, органний зал, де кожної суботи відбуваються концерти. А ще місцеві жителі кажуть, що всі, хто завітає у їхнє місто навіть на короткий час, тепер все життя будуть під охороною святого Валентина.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7779 / 1.55MB / SQL:{query_count}