Ізраїльські дипломати втікають додому

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу та міністр закордонних справ Авігдор Ліберман оголосили про термінову евакуацію посольства країни в сусідній Йорданії.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу та міністр закордонних справ Авігдор Ліберман оголосили про термінову евакуацію посольства країни в сусідній Йорданії. Як повідомляють ізраїльські засоби масової інформації, уряд країни побоюється проведення у йорданській столиці Аммані антиізраїльських протестів, подібних до безладів біля посольства Ізраїлю у Каїрі.
Заклик до проведення масових акцій протесту в Аммані з’явився у соціальній мережі “Facebook”. Відповідно до розміщеної там інформації, йорданців закликають зібратися під стінами ізраїльського посольства, щоб висловити своє обурення політикою Тель-Авіва та водночас підтримати прагнення палестинців до незалежності. Про своє бажання приєднатися до демонстрації заявили приблизно 3400 осіб. Офіційний Ізраїль, від гріха подалі, вирішив терміново евакуювати своїх дипломатів.
Нагадаємо, що 9 – 10 вересня під стінами ізраїльського посольства в столиці Єгипту зібралися тисячі людей, які скандували антиєврейські гасла та жбурляли в дипломатичне представництво цеглу і пляшки із запалювальною сумішшю. Протестувальникам вдалося прорватися крізь поліцейську охорону і захопити посольський вестибюль та зірвати з будинку ізраїльський прапор. Переляканих дипломатів врятувало те, що їм вдалося сховатися на верхніх поверхах. Для розгону демонстрантів єгипетська влада скерувала численні підрозділи військовослужбовців та поліцейських. У результаті запеклих сутичок чотири особи загинули, більше тисячі людей, зокрема майже три сотні поліцейських, поранені, під арештом опинилися понад 130 протестувальників. Більшість з них, щоправда, вже наступного дня були звільнені, що викликало бурхливу реакцію офіційного Тель-Авіва, яку нова єгипетська влада повністю проігнорувала.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8740 / 1.53MB / SQL:{query_count}