Міжнародні новини: телеграф

Шенген скасовують. Напад на столицю. Екс-президента не посадили

Шенген скасовують

Євросоюз. Завтра буде запропоновано механізм, що припинить дію Шенгенської угоди в низці країн. Насамперед цей захід спрямований проти Греції, потік нелегальних мігрантів з якої став надто великим. Греція, яка нині перебуває в епіцентрі боргової кризи, протягом 10 років була найслабшою ланкою у загальній системі кордонів Європейського Союзу. Вона завжди мала проблеми з контролем кордону з Туреччиною. Розкидані  Середземним морем острови також були проблемою для грецьких прикордонників. Єврокомісія вважає за необхідне тимчасово виключити Грецію із зони Шенгену і запровадити прикордонний контроль між цією країною та іншими державами ЄС. Із приблизно 104 тисяч мігрантів, які незаконно перетнули кордон ЄС у 2010 році, майже 88 тисяч прибули через Грецію.

Напад на столицю

Афганістан. У Кабулі впродовж майже 20 годин точився справжній бій, де застосували й бронетехніку та гелікоптери. Група бойовиків «Талібану» завдала ударів одночасно по кількох об’єктах: посольству США, штаб-квартирі Міжнародних сил сприяння безпеці (ISAF), розвідувальному управлінню та трьох поліцейських відділках. Загинуло понад 20 осіб, ще більше поранених. Серед потерпілих принаймні кілька співробітників Міжнародних сил сприяння безпеці.

Екс-президента не посадили

Аргентина. Колишнього президента країни Карлоса Менема визнали невинним у контрабанді зброї до Хорватії та Еквадору, за що йому загрожувало до восьми років ув’язнення. Карлос Менем був президентом у 1989 – 1999 роках. Слідчі стверджують, що саме тоді аргентинське озброєння незаконно продавали в Хорватію та Еквадор, де в той час тривали збройні конфлікти. Причому офіційно зброя нібито призначалася мирній Венесуелі. Однак суд, заслухавши покази 383 свідків і вивчивши пред’явлені слідчими документальні докази, визнав їх переконливими.

10 мільйонів
– на стільки зменшиться кількість працездатного населення Росії до 2025 року, заявив секретар Ради безпеки РФ Ніколай Патрушев.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8367 / 1.53MB / SQL:{query_count}