Проблемна Генеральна Асамблея

20 вересня може бути проголошена незалежна Палестинська держава. У Нью-Йорку розпочала роботу 66-та сесія Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй. За пропозицією регіональної групи африканських країн, її головою був обраний дипломат з Катару, 57-річний Насер Абдель Азіз ан-Насер.

20 вересня може бути проголошена незалежна Палестинська держава
У Нью-Йорку розпочала роботу 66-та сесія Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй. За пропозицією регіональної групи африканських країн, її головою був обраний дипломат з Катару, 57-річний Насер Абдель Азіз ан-Насер.
Загалом у порядку денному 168 пунктів. Традиційно під час нової сесії відбудеться загальнополітична дискусія, яка триватиме з 21 до 27 вересня. Також заплановані: зустрічі-обговорення глобальної ядерної безпеки, боротьби з тероризмом, захисту прав людини, охорони довкілля, нарада високого рівня, присвячена 10-й річниці прийняття Дурбанської декларації із запобігання расизмові тощо.
19 – 20 вересня в рамках сесії Генеральної Асамблеї також запланована нарада високого рівня з неінфекційних хвороб, яка мала б закласти фундамент для дій міжнародного співтовариства, спрямованих на боротьбу з епідеміями, порятунок мільйонів людських життів і зміцнення ініціатив у сфері розвитку. На цю нараду, до речі, отримав запрошення і президент України Віктор Янукович, причому запросив його особисто Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.
Однак, так виглядає, що Віктор Янукович, спокусившись на цю пропозицію, може даремно потратити час. Саме 20 вересня на розгляд Генеральної Асамблеї може бути винесене питання проголошення незалежності Палестинської держави. Зрозуміло, що делегатам байдуже, як там поширюються неінфекційні хвороби (та й інфекційні також).
Зазначимо, що більшість країн світу підтримують цей намір і готові проголосувати за надання Палестині статусу суверенної держави. Буквально напередодні відкриття сесії Генасамблеї ООН Ліга арабських держав заявила, що рішуче підтримує план створення незалежної палестинської держави зі столицею в Східному Єрусалимі. Про це повідомив телеканал «Аль-Джазіра» з посиланням на прем’єр-міністра Катару Гамада бін Джасіма аль-Тані. Нагадаємо, що саме його співвітчизник (і підлеглий) був обраний головою 66-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.
Але не варто забувати, що проти появи на карті світу незалежної палестинської держави категорично виступають Ізраїль та Сполучені Штати Америки. За словами американського президента, ця ідея «непродуктивна і палестинсько-ізраїльський конфлікт не вирішить».
Як не дивно, на їхньому боці опинився… палестинський рух ГАМАС. Його офіційний представник Салах Бардавіль заявив, що головним негативним наслідком проголошення незалежності палестинської держави в кордонах 1967 року стане «визнання права Ізраїлю на існування», що ГАМАС категорично заперечує. Представник ГАМАСу також наголосив на тому, що кампанія з визнання палестинської незалежності є «приватною ініціативою глави Палестинської автономії Магмуда Аббаса». Тут варто пояснити, що ГАМАС давно і затято ворогує з рухом ФАТХ, який захопив владу в автономії і який очолює власне Аббас.
Однак усі ці міжарабські суперечки навряд чи матимуть якийсь вплив на долю палестинської незалежності. Якщо навіть Генеральна Асамблея й проголосує за суверенну Палестину, Сполучені Штати, як постійний член Ради Безпеки ООН, усе одно накладуть на це рішення вето. Принаймні так обіцяв Барак Обама. З іншого боку, позитивне голосування на сесії Генеральної Асамблеї ООН уже означатиме для палестинців величезний міжнародний і дипломатичний успіх.

ДОВІДКА:

29 листопада 1947 року – ООН прийняла план розділу Палестини (резолюція Генасамблеї № 181). Цей план передбачав створення двох держав – арабської та єврейської. Єрусалим мав бути оголошений міжнародним містом під управлінням ООН.
14 травня 1948 року – проголошення Держави Ізраїль. Наступного дня сім арабських країн (Єгипет, Сирія, Ліван, Трансйорданія, Саудівська Аравія, Ірак та Ємен) розпочали першу арабсько-ізраїльську війну. Після року бойових дій було оголошене перемир’я й визначені тимчасові кордони. Трансйорданія анексувала те, що згодом почали називати Західним берегом і Східним Єрусалимом, а Єгипет дістав можливість контролювати Сектор Газа. Арабська держава Палестина так і не була створена.
1967 рік – під час Шестиденної війни вся колишня британська підмандатна територія опинилася під контролем Ізраїлю.
1994 рік – відповідно до базових угод між Ізраїлем та Організацією звільнення Палестини (підписаних у вересні 1993 року в Осло) була створена Палестинська національна адміністрація (також відома як Палестинська автономія).
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7917 / 1.59MB / SQL:{query_count}