Японію знову похитнуло

У неділю, 10 липня, потужний землетрус укотре завдав удару острівній країні. Епіцентр стихійного лиха, за розрахунками фахівців, знаходився поблизу острова Хонсю.

У неділю, 10 липня, потужний землетрус укотре завдав удару острівній країні. Епіцентр стихійного лиха, за розрахунками фахівців, знаходився поблизу острова Хонсю.
Спершу Метеорологічна служба Японії повідомила про підземні поштовхи магнітудою 7,1 бала за шкалою Ріхтера, згодом – про 7,4 бала. Натомість Геологічна служба США оцінила магнітуду землетрусу рівно
в 7 балів. З метою запобігти повторенню трагічного сценарію 11 березня одразу після поштовхів жителів Японії попередили про можливе цунамі висотою до півтора метра у префектурах Івате, Міягі та Фукусіма. Та переконавшись, що загроза минула, представники Метеорологічної служби Японії спростували цю інформацію.
Нагадаємо, що саме ці три прибережні райони зазнали наймасштабніших руйнувань унаслідок землетрусу та цунамі 11 березня 2011 року. За офіційними даними, у результаті стихійного лиха тоді загинуло близько 15,5 тисячі осіб. Ще 7,2 тисячі досі вважаються зниклими безвісти. Десятки тисяч жителів постраждалих районів залишились без даху над головою. Майже 112 тисяч безпритульних нині перебувають у тимчасових центрах допомоги, де їх забезпечують їжею та продуктами першої необхідності.
Крім того, землетрус та цунамі 11 березня стали причиною катастрофи на АЕС “Фукусіма-1”, де вийшли з ладу системи автоматичного охолодження реактора. Жителів населених пунктів у радіусі 20 кілометрів від станції евакуювали з огляду на критичне підвищення радіаційного фону. Донині наслідки аварії ліквідувати не вдається. Беручи до уваги гіркий досвід, одразу після землетрусу 10 липня будь-які роботи на “Фукусімі-1” миттєво призупинили, а персонал евакуювали. Та уже незабаром представники компанії-оператора “Терсо” заявили, що, згідно з їхніми даними, цього разу підземні поштовхи не спричинили серйозних пошкоджень на станції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8376 / 1.53MB / SQL:{query_count}