На що сядеш, тим і поїдеш

“Пошта” оглядає світові найоригінальніші автоновинки місяця. Пам'ятаєте, як в одній зі серій легендарного фільму “Фантомас” головний герой наприкінці фільму втікає від поліції на машині, яка на ходу перетворюється на літак і піднімається у небо. Якщо французи, які знімали фільм про реальне втілення своїх фантазій, могли тільки мріяти, американці цю ідею втілили.

“Пошта” оглядає світові найоригінальніші автоновинки місяця

Пам'ятаєте, як в одній зі серій легендарного фільму “Фантомас” головний герой наприкінці фільму втікає від поліції на машині, яка на ходу перетворюється на літак і піднімається у небо. Якщо французи, які знімали фільм про реальне втілення своїх фантазій, могли тільки мріяти, американці цю ідею втілили.

Фантомас на трасі

Американські посадовці вже видали дозвіл на використання першого автомобіля, що літає. Машину, яку назвали “Terrafugia Transition”, вже невдовзі можна буде побачити на дорогах США.


Новинка зможе одночасно літати, як звичайний невеликий літак, або ж їхати дорогою, склавши крила. Для того, щоб пересування таким авто-літаком було можливим, в машині замість автомобільного скла буде спеціальний пластик, а замість стандартних коліс – спеціальні шини для зльоту та приземлення.
Максимальна дальність польоту “Terrafugia Transition” – 790 км. Швидкість у повітрі – 172 км/год, на дорозі – наразі даних немає. У салоні може поміститися дві особи.
Випуск такого авто запланований на кінець наступного року. За попередніми даними, коштуватиме новинка 200 тис. доларів. Охочі покупці можуть стати в чергу, заплативши аванс – 10 тис. доларів.

 

Дорога – не місце для рогатих

За останній місяць відразу дві автокомпанії презентували нові системи автопілотів для водіїв. Власники нових “Volvo” незабаром отримають бонус: у машинах буде вмонтовано систему попередження водія про тварин на дорозі. Система складається з радарного датчика й інфрачервоної камери, які можуть відслідковувати дорожню ситуацію. Спеціальна камера стежитиме за дорогою попереду, і, якщо тварина перебуває у зоні дії системи, водій почує звуковий сигнал, а якщо не зреагує, то авто загальмує автоматично.
Для того, щоб знати, як тварини можуть поводитися, вибігши на проїзну смугу, фахівці провели дослідження у заповіднику. Вчені дослідили лосів та оленів, бо ці тварини найбільш небезпечні у разі зіткнення з автомобілем.


Водночас компанія “Volkswagen” заявила про свою розробку автопілота, який здатний кермувати машиною на швидкості до 130 км/год. Це технологія, яка може самостійно управляти автівкою. Для цього машину оснащують радаром, камерою з різними сенсорами і лазерним сканером. Система може розпізнавати інші авто на зустрічній смузі, дорожні знаки і тримає машину на середині смуги руху.  
Усі ці елементи зараз окремо використовують у топових комплектаціях “Volkswagen”, але ще ніколи не були об'єднані в одному автомобілі. Автопілот також підтримує задану водієм дистанцію і встановлену швидкість. На розробку цієї технології було витрачено 28 млн євро, 17 млн із яких виділив Євросоюз. Серед партнерів “Continental”, “Volvo”, “Volkswagen”, “Haldex Brake Products AB”.

ДО ТЕМИ:

Керувати машиною незабаром можна буде однією рукою. В Іспанії учені вигадали спеціальний пристрій, схожий на джойстик, до якого можна під’єднати відразу кілька функцій керування авто. Однією рукою можна управляти  кермом, трансмісією, педалями гальма, акселератором.
Учені сподіваються, що їхній винахід зможе допомогти керувати автомобілями неповносправним людям без використання складного набору кнопок і важелів. Таким чином автомобіліст зможе розвертатися, гальмувати, перемикати швидкості одним помахом руки.
Наразі фахівці не повідомляють ціну новинки, як і наразі не відомо, коли та які авто можна буде обладнати цим пристроєм спрощеного керування автомобілем.
 

 

Безпека дуже важлива

“Ford” також працює над безпекою своїх пасажирів. Уже через рік у “Ford” обіцяють обладнати автівки незвичайними ременями безпеки, які у випадку зіткнення будуть... надуватися.


Такі ремені працюватимуть за тим же принципом, що й подушки безпеки, перебираючи на себе силу удару, однак на більш широкій поверхні: всередині ременів будуть трубчасті мішечки, які надуватимуться газом.
Розробники зауважують, що не готові сказати, чи такі ремені є безпечнішими за класичні подушки безпеки, адже їх потрібно тестувати ще кілька років. Ціна таких ременів – 195 доларів. Перші авто, які укомплектують новинкою, будуть позашляховики  “Ford Flex” та машини “Lincoln”.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7794 / 1.58MB / SQL:{query_count}