Допомогти гірським мешканцям

Новий проект допоможе подолати безробіття та алкоголізм у гірських селах Львівщини. Причиною бідності у віддалених гірських районах Львівщини є нелегальний ринок праці та відсутність у більшості населених пунктів зареєстрованих підприємств. Таким є висновок учасників міжрайонної наради з питань створення в умовах економічної кризи цільових програм зайнятості та підтримки соціально вразливих груп населення у віддалених гірських районах Львівщини, що відбулася у Сколе.

Новий проект допоможе подолати безробіття та алкоголізм у гірських селах Львівщини

Причиною бідності у віддалених гірських районах Львівщини є нелегальний ринок праці та відсутність у більшості населених пунктів зареєстрованих підприємств. Таким є висновок учасників міжрайонної наради з питань створення в умовах економічної кризи цільових програм зайнятості та підтримки соціально вразливих груп населення у віддалених гірських районах Львівщини, що відбулася у Сколе.
Директори центрів зайнятості Турківського і Сколівського районів, працівники соцзахисту, служб сім’ї, дітей та молоді зазначали, що більшість громадян, які звертаються у центри зайнятості, працюють нелегально – отримують зарплату в конвертах, як наслідок люди позбавлені соціальних гарантій, а регіон не отримує коштів на розвиток.
Збільшення безробіття у гірських районах пов’язують зі скороченнями у будівельній галузі України, яку обслуговує деревообробна промисловість. Тим часом єдиним заробітком для місцевих мешканців залишається зелений туризм, себто вони здають свої оселі туристам, а також збір та продаж ягід і грибів. Поза тим, більшість жителів віддалених від трас сіл їдуть на заробітки. Як наслідок – виникають соціальні проблеми, зокрема, розпадаються родини, є дитяча злочинність та безпритульність, а також  алкоголізм…
Як каже заступник директора Львівського обласного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді (ЦСССДМ) Ярослав Коваль, загалом у регіоні є 3312 сімей, які перебувають у складних сімейних обставинах, де виховується 7551 дитина. “Якщо аналізувати причини складних життєвих обставин, то це саме безробіття та алкоголізм”, – каже Ярослав Коваль.
Отож, центр підтримав реалізацію проекту Центру єднання європейської молоді “За спільне майбутнє”, цільовою групою якого є безробітна молодь, молодь, зайнята у неформальній економіці, одинокі матері та бідні багатодітні родини.
Основною метою проекту є відкриття у Сколе та Турці консультаційних пунктів Центру сприяння зайнятості та підприємницькій діяльності у гірських районах; надання на базі центру у Львові та відділень у Сколе та Турці соціальних та юридичних консультацій; видання інформаційного буклету щодо актуальних вакансій у м. Львові. Задля підвищення соціально-економічного рівня жителів гірських районів проект здійснюється за підтримки Консорціуму МБФ “Фонд розвитку Карпатського Єврорегіону” (Карпатський фонд) та Міжнародного фонду “Відродження” і повинен бути реалізований до 2012 р.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7507 / 1.55MB / SQL:{query_count}