Ширак брав африканські “відкати”

Колишній помічник екс-президента Кот-Д’Івуара Лорана Гбагбо Мамаду Кулібалі зізнався, що екс-президент Франції Жак Ширак 2002 року одержав від цієї африканської країни три мільйони євро на фінансування передвиборчої кампанії.

Колишній помічник екс-президента Кот-Д’Івуара Лорана Гбагбо Мамаду Кулібалі зізнався, що екс-президент Франції Жак Ширак 2002 року одержав від цієї африканської країни три мільйони євро на фінансування передвиборчої кампанії. Таким чином, Кулібалі підтвердив заяви, які зробив раніше юрист Робер Буржі, який до 2005 року консультував Ширака з питань африканської політики, а зараз обіймає посаду радника Ніколя Саркозі.
У інтерв’ю французькому виданню “Journal du Dimanche” Буржі заявив, що Ширака спонсорував не тільки Гбагбо, але й правителі інших африканських країн. За словами Буржі, Ширак брав африканські “відкати”, ще коли був мером Парижа, в 1980-1990-х роках. Тоді йшлося про декілька мільйонів франків на рік.
Проте “співпраця” значно активізувалася під час передвиборчої кампанії 2002 року. За даними Робера Буржі, він особисто був присутній, коли передавали чималі суми готівки президентами таких африканських держав, як Сенегал, Буркіна-Фасо, Кот-Д’Івуар, Конго, Заїр й Габон. Загалом, заявив юрист, вони виділили на кампанію Жака Ширака близько 10 мільйонів доларів.
Буржі також розповів “Journal du Dimanche”, що про африканські гроші знав колишній прем’єр-міністр Франції та соратник Ширака Домінік де Вільпен, який зараз вважається одним з імовірних кандидатів на участь у президентських виборах 2012 року. Зрозуміло, що де Вільпен спростував всі обвинувачення, назвавши їх цілковитою нісенітницею. Щоправда, зізнання Мамаду Кулібалі роблять ці заперечення непереконливими.
Цікаво, що проти трьох фігурантів “африканської” справи висунуто обвинувачення. Жака Ширака судять за розтрату та перевищення службових повноважень у той час, коли він був мером Парижа; Домініка де Вільпена в травні 2011 року визнали винним у наклепі на Саркозі; екс-президент Кот-Д’Івуар Лоран Гбагбо – під судом за економічні злочини.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8104 / 1.54MB / SQL:{query_count}