Газовий удар з Півдня

Україна може опинитися в лещатах. Доки росіяни тішаться “Північним потоком”, яким їхній газ по дну Балтійського моря транспортується в Європу, Євросоюз погодився розпочати переговори з Азербайджаном і Туркменістаном щодо будівництва транскаспійського газопроводу, за допомогою якого блакитне паливо поставлятиметься в країни Європи південним шляхом.

Україна може опинитися в лещатах

Доки росіяни тішаться “Північним потоком”, яким їхній газ по дну Балтійського моря транспортується в Європу, Євросоюз погодився розпочати переговори з Азербайджаном і Туркменістаном щодо будівництва транскаспійського газопроводу, за допомогою якого блакитне паливо поставлятиметься в країни Європи південним шляхом.
Перемовини з Баку й Ашхабадом від імені всіх 27 країн-учасниць ЄС проводитиме Єврокомісія, повідомило агентство Reuters із посиланням на заяву єврокомісара з енергетики Гюнтера Еттінгера. Як наголошує “Інтерфакс”, це вперше Євросоюз пропонує укласти угоду щодо інфраструктурного проекту. Транскаспійський газогін повинен стати частиною так званого “Південного коридору”. Цей проект, як розраховують у ЄС, знизить залежність європейських споживачів від російського газу. Планується, що газ із Туркменістану транспортуватиметься по дну Каспійського моря через Азербайджан і Грузію в Туреччину, а звідтіля трубопроводом “Nabucco” – у Європу.
У перспективі Україна може опинитися в газових лещатах: російський монополіст “Газпром” частину свого газу транспортуватиме до Європи через “Північний потік”, натомість туркменське блакитне паливо європейські споживачі отримуватимуть завдяки “Південному коридору”. За такої ситуації Україна однозначно втратить свій нинішній ексклюзивний статус власника колись єдиного газового шляху в Європу. Вітчизняна газотранспортна система може виявитися нікому не потрібною. Звичайно, це станеться не в найближчі роки, однак стратегічно така перспектива виглядає не такою вже й фантастичною.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8644 / 1.54MB / SQL:{query_count}