Парафія – місце зустрічі із Христом

На Синоді єпископів УГКЦ владики розглядають стратегію розвитку Церкви до 2020 року. До 11 вересня у Куритибі (Бразилія) тривають робочі засідання Синоду єпископів УГКЦ. Головною темою цьогорічного Синоду є стратегія розвитку УГКЦ. У перший день робочих засідань центральною стала програмна доповідь глави Церкви. За його словами, первинним завданням Церкви є проголошувати Слово Боже і надавати якісну душпастирську опіку нашим вірним.

На Синоді єпископів УГКЦ владики розглядають стратегію розвитку Церкви до 2020 року

До 11 вересня у Куритибі (Бразилія) тривають робочі засідання Синоду єпископів УГКЦ. Головною темою цьогорічного Синоду є стратегія розвитку УГКЦ.
У перший день робочих засідань центральною стала програмна доповідь глави Церкви. За його словами, первинним завданням Церкви є проголошувати Слово Боже і надавати якісну душпастирську опіку нашим вірним. Саме цій меті мають бути підпорядковані структурні реформи, розвиток нових екзархатів, єпархій, а навіть – патріарший устрій. Глава УГКЦ висловив переконання, що найважливішою силою нашої Церкви для здійснення цього завдання є її духовенство і монашество, та поділився своїми роздумами щодо запевнення необхідної підготовки для цих співпрацівників у ділі євангелізації.
На думку глави УГКЦ, основний акцент стратегії розвитку Церкви – євангелізація. Якщо цю стратегію здійснюватиме тільки духовенство, то це зачепить дуже невелику частину церковного тіла. “А ми хочемо, щоб до її втілення долучилася уся спільнота Церкви – духовенство і миряни. Щоб показати, якою важливою є роль мирян у Церкві, ми плануємо наступний рік проголосити Роком християнського покликання з наголосом на покликання мирян”, − зазначив глава УГКЦ.
На завершення предстоятель УГКЦ звернув увагу на внутрішні та зовнішні загрози, які можуть утруднювати Церкві здійснювати її цілі, та закликав членів Синоду до співпраці у здійсненні Божого задуму щодо нашої Церкви.
Червоною ниткою крізь усю стратегію проходить питання євангелізації. “Усе, що буде робитися в Церкві на різних рівнях – структурних, душпастирських, економічних, повинно бути підпорядковане основній меті – проповідуванню Євангелії усьому створінню. До здійснення цього завдання покликані всі члени Церкви – відповідно до свого стану, підготовки і можливостей – передовсім духовенство, чернецтво та миряни”, − зазначив владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду єпископів УГКЦ.
Доповідачі підкреслили, що місцем, де реалізується стратегія Церкви, є насамперед парафіяльна спільнота. Роль парафії є ключовим компонентом у євангелізації та в досягненні цілей, які Церква ставить перед собою. Доповідачі зазначали, що саме в парафії віряни найчастіше вперше зустрічаються із Христом. Жива парафіяльна спільнота є божественно-людським простором, в якому зароджується, зростає та дозріває зв’язок людини з Богом. Жива парафіяльна спільнота самим своїм життям також притягує нових осіб до сопричастя з Богом у Церкві. Тому робоча група, яку очолювали митрополит Стефан (Сорока) та владика Давид (Мотюк), запропонувала Синодові єпископів практичну програму здійснення стратегії УГКЦ під назвою “Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом”, повідомляє офіційний сайт УГКЦ.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8314 / 1.55MB / SQL:{query_count}