Релігійні новини: телеграф

Молитва за довкілля. “Робот Біблії”.  Протест проти ID-карток

Молитва за довкілля

Всесвітня Рада Церков (ВРЦ) приєдналася до екуменічно-екологічної ініціативи відзначення Дня створіння та часу створення з 1 вересня до 4 жовтня як часу молитви, переосмислення свого ставлення до природного довкілля, екологічного навернення та більш відповідального використання Божих дарів природи.
День створіння був започаткований у 1989 році Константинопольським патріархом Димитрієм І. З цього часу все більше і більше християн у всьому світі в “часі створіння” в особливий спосіб дякують Богу за створений світ, моляться і об’єднують свої зусилля на благо довкілля.
2011-й проголошений Організацією Об’єднаних Націй як Міжнародний рік лісів. З огляду на це Всесвітня Рада Церков закликає “до молитов та розважань, присвячених лісам та пов’язаних із ними темам”, повідомляє бюро УГКЦ з питань екології.

“Робот Біблії”

Робот займається “літературною творчістю” і з 6 травня 2011 каліграфічно переписує текст Святого Письма.
“Однорукому промисловому роботу, що виконує християнське замовлення”, потрібні для незвичайної роботи лише кілометровий рулон паперу, перо для каліграфії та літр чорнила”, – повідомило агентство dpa.
Незвичайний робот переписує священні тексти зі швидкістю людини. З перепочинками за 11 робочих місяців машина перепише 2000 сторінок, обіцяють художник Маттіас Гоммел і його колеги-програмісти Мартіна Хайтц і Ян Цаппе.
“Робот Біблії” встановлено перед Кафедральним собором у Трірі, і всі охочі можуть спостерігати за акуратним переписуванням тексту. Цими вересневими днями “робот Біблії” трудиться день і ніч.
Католицькі ченці єпархії Трір теж прийшли побачити чудо-робота і спостерігали за його старанною роботою. Вони ж повідомили місцевим ЗМІ, що у скрипторіях ченцям для такої роботи було б потрібно від трьох до п’яти років, інформує Християнський портал КІРІОС.

 Протест проти ID-карток

Близько 1500 парафіян УПЦ МП прийшли до будівлі Верховної Ради, щоб протестувати проти введення в Україні електронних паспортів та ID-карток. Вони тримали  плакати: “Ні – електронному реєстру для православних”, “Ми проти електронних паспортів”, “Ми проти електронного концтабору”, “Ми не хочемо електронного рабства”, “ID-карти – мітка диявола, електронний паспорт – пропуск у пекло“.
Протестувальники називали себе парафіянамии Української православної церкви (в єдності з Московським патріархатом). Однак її представництво при Верховній Раді України зазначило, що так звані “хресні ходи” проти ідентифікаційних податкових номерів (ІПН), НАТО і “тотальної чипізації” не є релігійними заходами, повідомляє сайт УПЦ МП.
Прес-секретар митрополита Володимира, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко вважає, що подібні акції нагадують радше політичний рух, аніж релігійний. Він зазначив, що в таких заходах беруть участь представники так званого “політичного православ’я”, яке було засуджено Собором УПЦ.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8889 / 1.55MB / SQL:{query_count}