Москва скрутила Севастополю дулю

Міська дума російської столиці затвердила поправки до бюджету міста на 2011 рік, анулювавши передбачений для фінансування Чорноморського флоту кошторис
Мер Сєргєй Собянін запропонував депутатам повністю припинити виділення коштів на програму шефства Москви над військово-морським флотом на 2010 – 2012 роки

Міська дума російської столиці затвердила поправки до бюджету міста на 2011 рік, анулювавши передбачений для фінансування Чорноморського флоту кошторис
Мер Сєргєй Собянін запропонував депутатам повністю припинити виділення коштів на програму шефства Москви над військово-морським флотом на 2010 – 2012 роки. Виконавець програми, фонд “Москва – Севастополь”, позбувся всіх 70,6 мільйона руб. (2,4 мільйона доларів США), раніше виділених у бюджеті на 2011 рік, пише часопис “КоммерсантЪ”. Вражає швидкість, з якою Москва скрутила дулю Севастополю. Запропоновані мером поправки були прийняті відразу в трьох читаннях без дебатів, як того і просила голова департаменту фінансів Москви Вєра Чістова.
Джерело “КоммерсантЪ” у центральному апараті міністерства оборони Росії обурено заявило, що “так робити не можна”. Співрозмовник у штабі Чорноморського флоту також шкодує, пояснюючи, що, хоча “допомога надавалася і не така вже й велика, її точно бракуватиме – насамперед ветеранам і сім’ям військовослужбовців”.
Нагадаємо, що підтримка Російського чорноморського флоту в українському Севастополі була улюбленою фішкою попереднього мера Москви Юрія Лужкова, якого зі скандалом відправили у відставку рік тому. Саме з його ініціативи ще в 1994 році був створений фонд “Москва – Севастополь”. Головною метою створення цієї структури називалося “збереження Чорноморського флоту після розпаду СРСР”. З 2004 року уряд Москви регулярно схвалював трирічні цільові програми виділення субсидій фонду. Кошти спрямовувалися на ремонти казарм, будівництво шкіл у Севастополі для дітей моряків, виплату зарплат учителям. Наприклад, у 2006 році через фонд пройшли 100 мільйонів рублів (3,38 мільйона доларів США), які, згідно зі звітом, були витрачені на закупівлю комп’ютерів, холодильників, порохотягів, посуду для кают-компаній і систем кондиціонування кораблів.
Рекорд фінансування був поставлений у 2008 році – 160 мільйонів рублів
(5,4 мільйона доларів). Кошти використали на будівництво житла для моряків, дорогі медичні операції та турпутівки для сімей військовослужбовців. Як свідчать нормативні документи мерії, кошти скеровувалися навіть на організацію бойових чергувань у Середземному морі великого протичовнового корабля “Керч” і ракетного крейсера “Москва”.
Юрій Лужков регулярно відвідував Крим і не приховував, що ця програма для нього – ресурс політичний. Так, він неодноразово висловлювався про долю Севастополя з нападками на адресу української влади. У червні 2008 року Київ навіть оголосив Юрія Лужкова персоною нон ґрата після того, як той закликав поставити питання про повернення міста Росії. В’їзд в Україну московському мерові знову дозволили після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича.
Новий мер Москви Сєргєй Собянін вагався цілий рік, але все-таки вирішив позбутися залишеного попередником клопоту, мовляв, гроші й самим потрібні. Щоправда, багато російських експертів стверджують, що скасування допомоги Чорноморському флоту могло бути неузгоджене з прем’єром Владіміром Путіним, який цілком здатен навіть публічно висловити Собяніну своє невдоволення. Однак пізно – рішення міської думи вже є, тож де-юре відновити попередній стан справ вдасться хіба наступного року.

ЦИТАТИ:

“Для Юрія Лужкова фонд допомоги флоту був абсолютно політичним активом, від якого пан Собянін намагається відмежуватися. Однак ця ініціатива мера навряд чи зустріне розуміння в прем’єра Російської Федерації Владіміра Путіна. Роботу зі співвітчизниками за кордоном нещодавно назвали однією з пріоритетних для Росії, а рішення московського мера йде всупереч цьому. Тому через якийсь час, швидше за все, ситуацію відіграють назад, а Сєргєю Собяніну можуть порекомендувати надалі не розкидатися настільки політично важливими проектами”.
Алєксєй Мухін, генеральний директор
Центру політичної інформації (Москва)
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8692 / 1.57MB / SQL:{query_count}