Хто куди, а ми – у дитсадок!

“Пошта” з’ясувала, у якому віці найкраще віддавати дитину в дошкільний заклад і як потрібно проходити медогляд. У житті кожної мами настає момент, коли вона вирішує віддати свою малечу до дитячого садка. Медики та психологи радять робити це після досягнення трирічного віку і бажано у теплу пору року.

“Пошта” з’ясувала, у якому віці найкраще віддавати дитину в дошкільний заклад і як потрібно проходити медогляд

У житті кожної мами настає момент, коли вона вирішує віддати свою малечу до дитячого садка. Медики та психологи радять робити це після досягнення трирічного віку і бажано у теплу пору року. Та щоб вашу крихітку взяли у садок, перш за все потрібно пройти повний комплексний медогляд. Без заповненої медичної довідки жоден завідувач дитячого закладу вашого чада  не візьме. Тому незадовго до цього батькам необхідно походити кабінетами найближчої поліклініки.

Детально про медогляд

“У поліклініці батькам видадуть медичну карту дитини, форма № 026/о, де зазначено, огляд яких лікарів необхідний. Диспансеризація передбачає огляд ортопеда-хірурга, офтальмолога, отоларинголога, невролога, ендокринолога, стоматолога. Наостанок педіатр записує відомості про стан здоров’я дитини, перенесені хвороби, алергічні реакції, проведені профілактичні щеплення, пише висновок і, за потреби, скеровує до інших спеціалістів”, – розповідає “Пошті” заступник головного лікаря з охорони материнства та дитинства 2-ї комунальної поліклініки Львова Леся Магоцька.
Медогляд дійсний упродовж півроку, але терміни лабораторних обстежень значно коротші. Впродовж останніх трьох днів перед вступом до садка дитині роблять скребок на ентеробіоз.
У формі, за словами лікаря, мають бути зазначені проведені загальнообов’язкові щеплення: від туберкульозу, АКДП (дифтерії, правцю, поліомієліту), кору, краснухи, паротиту, гепатиту В, гемофільної інфекції. Щорік дітям проводять  реакцію Манту, і при позитивному результаті дитя повинне отримати консультацію у лікаря-фтизіатра.
“Ми керуємося ст. 15 Закону “Про захист населення від інфекційних хвороб”, в якій зазначено, що дітям, які не отримали профілактичних щеплень, згідно з календарем щеплення, відві­дування дитячого закладу не дозволяється. Проте є й такі, хто категоричний у цьому питанні, – продовжує Леся Магоцька. – Зі свого боку, в огляді дитини ми не можемо відмовити. Тоді зазначаємо, що на день огляду дитина не була щеплена через відмову батьків. А вже завідувач садка вирішує, чи брати дитину, чи відмовити. Фактично, така дитина стає загрозою для оточення, схильна підхопити будь-яке захворювання. У садок бажано принести медичну довідку, видану у районній поліклініці, хоча батьки роблять це і в інших місцях”.

Нові враження

Починати водити дитину в садок краще навесні, у теплу пору року, адже, за словами медика, захворюваність знижується, дітей у садку меншає. Процес адаптації відбувається досить індивідуально. Одні діти легко і швидко звикають, не примушуючи батьків турбуватися та хвилюватися. Інші, навпаки, привикають довго, хворобливо, плаксиво, а іноді й зовсім не можуть пристосуватися. Тому варто правильно знайти час для початку відвідування садка.
“Найсприятливіший вік – після трьох років, якщо раніше – виникатимуть складнощі, бо дитина дуже прив’язана до матері і їй важко перебувати в колективі без рідних людей. Окрім всього, йдучи в садок, дитина повинна вміти самостійно їсти, проситися на горщик,  бажано не носити памперси, частково уміти роздягатися та одягатися, налагоджувати контакти з навколишніми”, – додає Леся Магоцька.

ДО ТЕМИ:

Приблизно за два тижні до початку систематичного відвідування садка поводіть дитину лише на денну прогулянку. Малюк познайомиться з вихователем, дітьми, звикне до них, навчиться спілкуватися, з’являться перші враження про життя у дитсадку. Згодом дитину можна буде приводити в садочок зранку і залишати до денного сну. На це піде ще деякий час. Лише тоді залишайте дитину на весь день.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7981 / 1.57MB / SQL:{query_count}