Дитяче дозвілля без криміналу

У Львові батьки можуть віддати свою доньку та сина у 75 різноманітних безкоштовних гуртків.
Тут дітвора розвиває свої здібності та корисно проводить час. Новий навчальний рік – це не тільки нові домашні завдання та вивчення шкільного матеріалу, але й час подумати про дозвілля своєї дитини і записати її на один із численних гуртків, які пропонують дитячі установи Львова.

У Львові батьки можуть віддати свою доньку та сина у 75 різноманітних безкоштовних гуртків. Тут дітвора розвиває свої здібності та корисно проводить час

 Новий навчальний рік – це не тільки нові домашні завдання та вивчення шкільного матеріалу, але й час подумати про дозвілля своєї дитини і записати її на один із численних гуртків, які пропонують дитячі установи Львова. Звісно, батьки спокійні, коли їхні чада відвідують той чи інший гурток, а не вештаються хтозна-де! Передусім матусям та татусям важливо знати, що до 15 вересня гуртки Львова прийматимуть заяви від усіх охочих і формуватимуть відповідні групи.

Що пропонують УДЮМКИ?

Установи дитячо-юнацьких молодіжних клубів пропонують школярам брати участь у гуртках найрізноманітніших напрямків абсолютно безкоштовно.
“Діти-гуртківці беруть участь у змаганнях, їздять за кордон, організовують літні табори, співпрацюють з громадськими організаціями та церковними громадами. Щороку понад три тисячі дітей займаються в позаурочний час та розвивають свої здібності у 75-ти гуртках. Дуже важливо, аби дитина розвивала свої здібності під наглядом професійних педагогів”, – розповіла начальник управління сім’ї, молоді та спорту Львівської міськради Наталя Федорович.
У кожному районі є гуртки мистецького напрямку, де дітей вчать малювати на папері, склі, виготовляти різноманітні вироби технікою аквілінгу чи займатися бісероплетінням.
Є секції туристично-краєзнавчого напрямку, спортивні секції, танці, хоровий спів, секції зимових видів спорту. Як розповідає Наталя Федорович, УДЮМКи співпрацюють також із молодіжними організаціями. Зокрема, добре налагоджені стосунки із Пластом.
“Найактивніше в нашому місті на даний час працюють мистецькі гуртки. Це передусім пов’язано з тим, як педагоги зацікавлюють дітей. Також у нас популярний гурток хорового співу, яким керує Наталя Манько. Розвиваються і спортивні секції”, – розповідає вона.
Наразі до УДЮМКів залучено не так уже й багато дітей, лише близько 3-4% школярів нашого міста. Така скромна цифра пов’язана із низькою обізнаністю батьків про дитячі гуртки у своїх районах.

Нові ідеї

Попри роботу уже традиційних гуртків, при УДЮМКах створюватимуть нові спортивні, мистецькі та технічні секції.
За словами Наталі Федорович, ще навесні розпочалася підготовка до чемпіонату міста із футболу серед юних львів’ян, а підсумки підбиватимуть на свято Покрови, 14 жовтня, на заключному етапі міського чемпіонату з футболу під назвою “Львівська копанка”, переможці якого візьмуть участь у матчах між містами.
Ще однією цікавою цьогорічною ідеєю є створення дитячої іконописної школи, яку планують відкрити ще до кінця цього року. Працюватиме вона у приміщеннях УДЮМКів Галицького району, зацікавлені у проведенні таких занять і Залізничний та Шевченківський райони.
“До цих занять залучаємо Церкву та духовних осіб. Іконописна школа має на меті кілька речей: вона має розказати про те, що таке ікона, на чому вона пишеться, пояснити символіку кольору, його використання, пояснити значення різноманітних символів на іконах і, звісно, навчити техніки іконографії. Питання молитви перед роботою, якщо дитина вірить у Бога, не має ставати проблемою. Варто на таких заняттях розповісти і про види ікон. Тут є цілий пласт роботи, який буде цікавий дітям”, – розповідає Наталя Федорович.
Та, крім творчого напрямку, потрібно розвивати й аналітичне мислення дитини. За словами начальника управління молоді, сім’ї та спорту, поряд із спортивними та творчими секціями, створюватимуть гуртки, де діти працюватимуть із різноманітною інформацією, вчитимуться обробляти її на комп’ютерах, адже потрібно іти в ногу з часом, а іноді і випереджати його.

Гурток при школі

Часто трапляється, що дитині далеко добиратися до УДЮМКів, де для неї є заняття до душі, чи батьки не хочуть відпускати дитину саму, а її нікому водити на заняття. У такому випадку можна влаштувати гурток при школі.
“При школі можуть бути відкриті предметні гуртки, наприклад, гурток при кабінеті хімії чи фізики. Можна використовувати приміщення школи, щоб діти займалися в наших, удюмківських гуртках. В такому випадку ми присилатимемо свого педагога. Тим паче, що шкільні приміщення зайняті у першій половині дня, а діти в секціях займаються у другій”, – говорить Наталя Федорович. За її словами, якщо батьки хочуть зайняти дітей саме при школі, варто насамперед поспілкуватися із директором навчального закладу. Щоб відкрити якийсь гурток, потрібно, щоб таке бажання виявили батьки як мінімум 15 дітей та написали заяви на ім’я директора школи на заняття дитини в ньому. Тоді керівництво школи може звернутися до УДЮМКа або до управління молоді, сім’ї та спорту та узгодити це питання. Після цього до школи скерують відповідного педагога.

ДО ТЕМИ:

Інформацію про найближчі до вашого дому чи школи установи дитячого дозвілля та напрямки, за якими вони займаються з дітьми, можна отримати, за такими адресами:
УДЮМК Залізничного району – вул. Виговського, 34, кім. 428, тел. 295-82-46.
УДЮМК Галицького району – вул. Ф.Ліста, 2, тел.  244-55-29.
УДЮМК Франківського району – вул. Г.Чупринки, 85, кім. 424, тел.  237-23-82.
УДЮМК Личаківського району – вул. Левицького, 67, кім. 202, тел. 275-01-49.
УДЮМК Сихівського району – вул. Зубрівська, 9, кім. 245, тел. 221-75-50.
УДЮМК Шевченківського району – вул. Липинського, 11, тел. 252-18-28.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8256 / 1.59MB / SQL:{query_count}