Освіта без грошей

У грудні освітяни Львова можуть залишитись без зарплат – у міській скарбниці бракує коштів. На фінансування міської освіти бракує більш як 40 мільйонів гривень. У ратуші кажуть: цьогоріч з міського бюджету на освіту виділено 538 мільйонів гривень, однак з них більш ніж 420 мільйонів – гроші на зарплати вчителям.

У грудні освітяни Львова можуть залишитись без зарплат – у міській скарбниці бракує коштів
На фінансування міської освіти бракує більш як 40 мільйонів гривень. У ратуші кажуть: цьогоріч з міського бюджету на освіту виділено 538 мільйонів гривень, однак з них більш ніж 420 мільйонів – гроші на зарплати вчителям. За словами міського голови Андрія Садового, впродовж останніх років місто зробило значні успіхи в інвестуванні цієї галузі. “Мене часто критикували за те, що левову частку інвестицій я спрямовував на потреби шкіл. Але, гадаю, це стратегічно правильне рішення, адже ми встановили певний стандарт”, – зазначив міський голова Львова.
Інвестицій побільшало, а проблема з фінансуванням залишилась. Як розповіла в. о. начальника управління освіти Львівської міськради Катерина Гороховська, міській освіті в поточному році бракує близько 45,2 мільйона гривень, з них 32 мільйони необхідні для виплати зарплат освітянам. Шукати гроші планують у держбюджеті.
– Поки що коштів на галузь освіти вистачає, забракнути їх може у грудні. Знаючи, що така ситуація може статись, ми звертаємось до уряду з проханням виділити додаткові гроші, – розповіла Катерина Гороховська. – Йдеться про врегулювання цієї проблеми на державному рівні, адже держава коштів нам не додала. Плануємо написати  звернення до уряду з підписом міського голови про виділення  додаткових коштів на погашення тих боргів, які в нас можуть виникнути.
Окрім стабільно низької зарплатні, найбільше коштів освітянам бракує передусім на ремонти, закупівлю обладнання, підручників та поповнення бібліотек.
– Варто зазначити, що 70% коштів в освіті йде на оплату праці та інші, пов’язані з нею видатки: допомоги, премії, вислуги, – розповідає голова Вільної профспілки працівників освіти і науки Львівщини Андрій Соколов. – Менше третини грошей витрачають на комунальні потреби, ремонти тощо. Тому ми не можемо вчасно відремонтувати школи, зробити басейни та спортмайданчики, провести комп’ютеризацію. Для цього критично бракує грошей, і поки що немає підстав стверджувати, що найближчим часом необхідні кошти будуть.
Враховуючи кризову ситуацію в країні, у минулому навчальному році, на думку пана Соколова, ситуація із зарплатами була нормальною, суттєвих проблем не виникало. “Найчастіше заробітну плату платили вчасно, якщо й були якісь затримки, то несуттєві. Про ситуацію із зарплатнею в цьому навчальному році говорити ще рано, адже вчителі  не  отримали ані авансу, ані зарплати”, – зазначив голова вільної профспілки. Цьогоріч уряд пообіцяв з наступного року збільшити розміри зарплатні освітян аж на 20%, проте, за словами Андрія Соколова, реально зарплата зросте на 5-6%. 
Попри неоптимістичний стан, за словами Соколова, на протести вчителі виходити не планують. За їхніми словами, вони працюватимуть у звичному режимі. Залишити шкільні класи вчителів змусить хіба невиплата зарплат. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3200 / 3.99MB / SQL:{query_count}