Міжнародні новини: телеграф

Тегеран зрадив Дамаск. Екс-главу МВФ обізвали психом. Генералів посадили за геноцид. Попокатепетль знову ожив

Тегеран зрадив Дамаск

Сирія – Іран. Становище Башара Асада стрімко погіршується: іранський уряд, який до останнього часу залишався його надійним союзником, нав’язав контакти із сирійською опозицією. Стало відомо про перемовини іранських емісарів та представників Асада в одній з країн Європи. Судячи з усього, Тегеран дійшов висновку, що Асад не здатен зберегти владу.
Гакери атакували гакерів
Світ. Сайт Wikileaks.org зазнав масованої гакерської атаки і деякий час був недоступний. Напередодні він опублікував 134 тис. нових файлів, що містять, зокрема, витяги з таємного листування американських дипломатів. У цих документах зустрічаються прізвища багатьох людей, які таємно передавали американцям конфіденційну інформацію. Представники Держдепартаменту США висловили стурбованість, що ці “дипломатичні джерела” – журналісти, активісти або вчені, які проживають в авторитарних країнах, можуть тепер потрапити під репресії. У Wikileaks у відповідь заявили, що дотримуються своєї концепції – забезпечити для всіх людей доступ до правдивої інформації.

Екс-главу МВФ обізвали психом

Франція. Колишній прем’єр країни Мішель Рокар під час виступу в прямому телеефірі назвав Домініка Стросс-Кана “психічно хворою людиною”. 81-річний політик не знайшов іншого пояснення тому, що Стросс-Кан неодноразово був замішаний у секс-скандалах. Нагадаємо, що 23 серпня з колишнього глави Міжнародного валютного фонду нарешті були повністю зняті обвинувачення в сексуальних домаганнях до покоївки нью-йоркського готелю “Sofitel” Нафісату Діалло. Домініку Стросс-Кану також повернули паспорт, і тепер він може безперешкодно повернутися на батьківщину.

Генералів посадили за геноцид

Болівія. Чотирьох колишніх генералів та одного адмірала засуджено до тюремного ув’язнення строком від 10 до 15 років за дії, які були розцінені як геноцид. Також у так званій “справі чорного жовтня” проходять колишній президент Болівії Гонсало Санчес де Лосада  і екс-міністр оборони Карлос Санчес Берсаїн, яким вдалося втекти до США. У жовтні 2003 року досягла піку криза, пов’язана з рішенням влади продавати природний газ, що добуває у Болівії, у США й Мексику. Профспілки, не згодні з цим рішенням, організували масові акції протесту. Під час розгону однієї з демонстрацій, організованих місцевими індіанцями, болівійські військові, які традиційно надзвичайно жорстко підходять до придушення подібних виступів, убили 64 людини і поранили ще 405.

Попокатепетль знову ожив

Мексика. Знаменитий вулкан Попокатепетль, розташований всього за 40 кілометрів від Мехіко, знову ожив і чотири рази викинув пару, газ і попіл зі свого кратера. Національний центр щодо запобігання стихійним лихам запровадив обмеження на доступ в 12-кілометрову зону навколо вулкана. Зафіксовано падіння вулканічного попелу в низці населених пунктів і в самій столиці. Попокатепетль, що в перекладі з мови ацтеків означає Димляча гора, є одним з найактивніших вулканів світу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8662 / 1.55MB / SQL:{query_count}