Молодіжний Мадрид

Близько двох мільйонів осіб завітали до Іспанії, щоб відсвяткувати Світові дні молоді. Цьогорічні Світові дні молоді зібрали чи не найбільше учасників за останні роки. Тільки з України приїхало більше ніж півтисячі осіб. Також українська молодь завітала з Канади, США, Казахстану, Італії.

Близько двох мільйонів осіб завітали до Іспанії, щоб відсвяткувати Світові дні молоді
Цьогорічні Світові дні молоді зібрали чи не найбільше учасників за останні роки. Тільки з України приїхало більше ніж півтисячі осіб. Також українська молодь завітала з Канади, США, Казахстану, Італії.
“Українські групи їхали в Мадрид через Барселону. Саме там відбувалися для співвітчизників Дні в Єпархії, адже представники кожної країни мали своє місто в Іспанії, де знайомилися із місцевою культурою перш ніж приїхати до кінцевого пункту призначення в столиці. Чотири дні, які прочани провели в Барселоні, вирізнилися відвідуванням тутешніх храмів, архітектурних пам'яток, музеїв і просто вулиць. Барселона дуже красива, тому кожна хвилина, проведена в цьому місті, залишила неповторний слід в душі”, – розповіла учасниця СДМ Уляна Журавчак.

Уже в Мадриді паломники з України розмістилися у невеличкому спортзалі, де розділили житловий простір із бразильцями. Організація СДМ була на високому рівні. Зокрема, кожному паломнику видали повний пакет, до якого входили наплічник та капелюх СДМ, футболка, “Youсate” – Катехизм Католицької Церкви, підготовлений для молоді, вервиця, хрестик, молитовник, карта та путівник по Мадриду, перелік громадських закладів, де можна харчуватися, напій у пляшечці з символікою СДМ, а також карта метро, квиток на транспорт та квитки на їжу.
“Учасників СДМу розселили по всьому Мадриду, а також по його передмістях. Тут дуже добре транспортне сполучення, з кожного кінця міста можна швидко і зручно добратися, куди тобі потрібно. Всі заходи, організовані для сдмівців, були загальнодоступними, але, зважаючи на таку велику кількість паломників, доводилось вибирати окремі з них”, – розповідає Уляна. 

У програмі Світових днів молоді були безкоштовні відвідини музеїв, виставок, концертів. Також відбувалися спільні для учасників молитви, Свята Літургія на площі Сібеліс, якою розпочався СДМ, хресна дорога.
 “Харчувалися в ресторанах та піцеріях за СДМ-картками, на що йшло доволі багато часу, адже всюди було достатньо охочих смачно поїсти. В музеях, куди всі учасники мали вільний вхід, також були довгі черги. Тому час в іспанській столиці минав дуже швидко”, – розповіла учасниця СМД.
Чи не вперше під час Світових днів молоді служилася Божественна Літургія у візантійському обряді, яку провадили три єпископи: владика Діонісій Ляхович – Апостольський візитатор для українців-греко-католиків Італії та Іспанії, владика Йосиф Мілян – єпископ-помічник Київської архієпархії та владика Браєн Байда – єпарх Саскатунський.
Кульмінаційним моментом були нічні чування та Свята Літургія, які очолював Папа Венедикт XVI на аеродромі Quatro Vientos, що займає площу 48 футбольних полів. За порядком під час СДМ стежило орієнтовно 30 000 волонтерів із різних країн.
“Світові дні молоді виконали своє завдання: зібрали послідовників Христа на зустріч з Папою, показуючи, що відстань не є перешкодою, аби засвідчити свою прихильність, любов і віру. Разом під відкритим небом на летовищі в Мадриді два мільйони молодих серцем і душею людей просили Бога про те, щоб Він був присутній у їхньому житті”, – поділилася враженнями Уляна.
Фото учасників СДМ (6)

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9025 / 1.58MB / SQL:{query_count}