Не ходіть, дітки, в Африку гуляти!

Аналітики консалтингової компанії «Maplecroft» склали рейтинг держав планети, у яких найбільша небезпека тероризму
Лідерство в списку через величезну кількість радикальних ісламістських угруповань, пов'язаних з "Аль-Каїдою", зберегло Сомалі.

Аналітики консалтингової компанії «Maplecroft» склали рейтинг держав планети, у яких найбільша небезпека тероризму
Лідерство в списку через величезну кількість радикальних ісламістських угруповань, пов'язаних з "Аль-Каїдою", зберегло Сомалі. До першої п'ятірки також увійшли торішні "фіналісти" Пакистан, Ірак і Афганістан, крім того, до них приєдналася наймолодша держава світу (проголошена в липні 2011 року) – Південний Судан. Усього в рейтингу представлено 198 країн.
До речі, 14-те місце в списку посіла сусідня Росія. Напередодні глава Федеральної служби безпеки Алєксандр Бортніков заявив, що за перші півроку в країні скоєно 169 "злочинів терористичної спрямованості", з них 110 – у Дагестані.
Консалтингова компанія «Maplecroft» укладає рейтинг терористичної небезпеки, щоб дати можливість представникам міжнародних бізнес-структур оцінити ризики для співробітників своїх компаній та їхніх активів у різних країнах світу. Дані брали з міжнародної системи контролю інцидентів Національного центру з боротьби з тероризмом США.
Під час складання рейтингу враховували дані про теракти, скоєні за 12 місяців до 1 квітня 2011 року. Підсумкову оцінку виставляли за показниками частоти і рівня терористичних атак, а також кількості жертв, до яких вони призвели. Крім того, враховували також сумарну кількість терактів за останні п'ять років, а також близькість країни до регіонів, де зафіксована значна активність терористів.
Найбільше зростання терористичної загрози в порівнянні з попереднім періодом зареєстровано в Ємені, Ірані, Уганді, Лівії, Єгипті та Нігерії. Якщо в арабських країнах це пов'язано з наслідками так званої арабської весни, то в Уганді та Нігерії аналітики зареєстрували активізацію дій сепаратистського підпілля.
Найменший рівень загрози традиційно присвоєно скандинавським країнам (щоправда, варто зазначити, що рейтинг складено до різанини, яку влаштував Андерс Брейвік у Норвегії), США, Канаді, Австралії та Новій Зеландії. Що стосується України, то тут відзначають дуже незначний відсоток ймовірності терористичних актів.
До слова, про Андерса Брейвіка. Норвезький терорист, обвинувачений в організації подвійного теракту в Осло і на острові Утейя 22 липня, в результаті чого загинули 77 осіб, може уникнути тюремного ув'язнення. З огляду на неадекватну поведінку арештанта та його явно ненормальні заяви, чоловіка можуть визнати неосудним. Однак у цьому випадку за рішенням суду його відправлять на примусове лікування в психіатричну лікарню, що може виявитися ще більш суворим покаранням, вважає його адвокат Гейр Ліппестад. "Зараз Брейвік уявляє себе лицарем, що викликав на бій увесь світ, усе демократичне суспільство. Якщо ми відправимо його до в'язниці, він просто вважатиме, що світ захопив його в полон. Лікарня ж не вписується в ту картину світу, яку Брейвік для себе створив", – сказав Ліппестад.
Нагадаємо також, що наприкінці квітня цього року Рада Безпеки ООН перейнялася проблемою ймовірності ядерного тероризму. Тоді була прийнята спеціальна резолюція, що передбачає заходи держав-членів ООН для розв'язання цього завдання і створення відповідної експертної групи. Особливо наголошувалося на тому, що розповсюдження ядерної, хімічної та біологічної зброї, а також засобів їх доставки становить загрозу для всіх країн світу. Водночас, раніше президент США Барак Обама заявив, що у світі знизився ризик конфронтації між державами з використанням зброї масового ураження, але збільшилася небезпека ядерного удару з боку терористичних угруповань.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7927 / 1.56MB / SQL:{query_count}