Місіонерство – один зі стовбурів Церкви

Священики УГКЦ зібралися на місіонерський форум .Із 31 липня до 3 серпня в Обухові відбувався духовно-формаційний семінар для підвищення кваліфікації місіонерів “Теоретично-практична місійність УГКЦ у Вселенській Церкві”.

Священики УГКЦ зібралися на місіонерський форум

Із 31 липня до 3 серпня в Обухові відбувався духовно-формаційний семінар для підвищення кваліфікації місіонерів “Теоретично-практична місійність УГКЦ у Вселенській Церкві”. “Ми хочемо упродовж трьох років провести три тури для наших місіонерів і тих, хто готується їхати на місії”, – каже о. Василь Поточняк, виконавчий секретар пасторально-місійного відділу УГКЦ. “Хочемо розширити пасторально-місійний відділ (ПМВ)”, – додає  голова ПМВ  владика Йосиф (Мілян).
З’їзд розпочався в неділю, 31 липня, в Обухові під Києвом. Як інформує департамент інформації УГКЦ, у перший день місіонерського форуму владика Йосиф (Мілян) звернувся до душпастирів і розказав про подальші плани щодо діяльності ПМВ та розвитку греко-католицького мігрантського душпастирства. Він повідомив про наміри розширити цей відділ, який займається душпастирською опікою українців у 38 країнах світу, де нема церковних структур УГКЦ.
Крім того, ПМВ працює не лише з тими, хто виїхав із України, але також із тими, хто в’їжджає в Україну. Віднедавна до ПМВ входить також комісія у справах мігрантів, яка займатиметься тими, хто повертається з еміграції, та іноземцями, що приїхали в Україну на тимчасове чи постійне проживання. “Уже сьогодні в деяких наших єпархіях священики, які володіють іноземними мовами, служать літургію в нашому обряді для іноземних студентів”, – каже владика Йосиф.
Під час семінару перед місіонерами виступив суддя Конституційного Суду України Петро Стецюк, який розповів про те, що говорить про мігрантів українське законодавство та міжнародне міграційне право.
Також місіонери зустрілися із главою УГКЦ Блаженнішим Святославом та Блаженнішим Любомиром. Колишній глава УГКЦ розповів священикам про історію українського місіонерства та поділився думками щодо сучасної греко-католицької місіології.
Він закликав місіонерів бути відкритими до інших і не боятися викликів сучасності. “Люди мусять бути свідомі: наша Церква збудована на українській громаді, але українці є гостинними господарями, готовими пригорнути людей інших національностей”, – каже патріарх-емерит.
На думку Блаженнішого Любомира, сьогодні УГКЦ бракує місіонерського досвіду та “місійного духу”. “Місійний дух – це бажання проповідувати людям Ісуса Христа”, – пояснює владика. Він також додає, що сьогодні Церква має розбудити “місійний дух” не лише серед священиків та монашества, але також серед вірних.
Ключем до успішного місіонерства є відчуття Божої любові і бажання поділитися з іншими правдою про Божу любов. “Якщо я не переконаний, що Бог мене любить, то я нічим не зможу допомогти. Мій ближній має це в мені побачити. Сьогодні Церква має так працювати з вірними, щоб “річники” і ті, хто рідко відвідує храми, стали практикуючими ”, – зазначив Блаженніший.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7526 / 1.55MB / SQL:{query_count}