Життя без комп’ютера

За даними соціологів, досі в Україні є майже 55% «комп’ютерно-неграмотних» громадян

За даними соціологів, досі в Україні є майже 55% «комп’ютерно-неграмотних» громадян

Сьогодні важко собі уявити щоденне життя без комп’ютера та інтернету в еру інформаційних технологій. Утім, так вважають лише половина українців. Решта – досі «не товаришують» із комп’ютером, але кількість таких громадян стрімко зменшується. Про це свідчать дані опитування, яке провели соціологи в Україні. Так, за даними Інституту соціології НАНУ, більшість тих, хто користуються комп’ютером, шукає в інтернеті новин і прагне спілкування.

«Комп’ютерно-неграмотних» стало менше

Опитування, що проводять від 2002-ого, свідчать: якщо вісім років тому кожні четверо з п’яти (79,8%) українців заявляли, що не вміють і ніколи не користуються комп’ютером, то зараз кількість «комп’ютерно-неграмотних» серед українців скоротилася до 54,7%. Тепер третина українців користуються комп'ютерами час від часу, а 15,2% – працюють із ними на постійній основі.

Один із авторів дослідження Наталія Бойко каже, що серед українців, що користуються комп’ютерами, найбільш стрімко зростає частка тих, хто щоденно звертається до інтернету.

Від 2002 року, коли частка користувачів інтернету серед «комп'ютерно-грамотних» українців становила лише 4%, то зараз вона перевищує 35%. При цьому кожен четвертий із опитаних каже, що вже не уявляє свого життя без комп’ютера, ноутбука чи інтернету.

За словами соціологів, навіть у кризові 2008-2009 роки, коли українці почали економити навіть на їжі та одягу, попит на інтернет-послуги не зменшувався, а навіть зростав.

Інтернет приходить у село

Поза тим, українська інтернет-аудиторія розширюється як за віком, так і за географією. «Якщо раніше користування інтернетом вважалося суто молодіжним пріоритетом, то наші дані свідчать про те, що сьогодні мережу опановують практично всі вікові верстви населення України. Звісно, молодь до 25 років лідирує серед українських користувачів, складаючи майже 62% аудиторії. Проте постійно зростає кількість користувачів інтернету серед 30-річних, – а це  42% аудиторії. Навіть серед тих, кому за 45, становлять четвертину користувачів інтернету. Крім того, можна казати, що інтернет припиняє бути аудиторією виключно мешканців столиці та великих міст", – каже Наталія Бойко з Інституту соціології НАНУ.

Домашній товариш

Як свідчить дослідження, звичка користуватися комп'ютером і, особливо інтернетом, перемістилася з офісів до домівок українців. Тепер 85% користувачів комп’ютерів працюють із ними вдома, ще третина – на роботі, і лише 7% – в інтернет-кав’ярнях чи клубах, що були такими популярними на початку 2000-х років.

Із тих, хто користуються Інтернетом, понад 60% – шукають у всесвітній мережі новини, і майже стільки ж (57%) – спілкуються через соціальні мережі. Чверть опитаних за допомогою мережі шукають товари та послуги, кожен п’ятий спілкується за допомогою Skype.

На думку соціологів, потенційне розширення інтернетної та комп’ютерної аудиторії в Україні може відбуватися за рахунок осіб робітничих професій, мешканців невеликих міст, які, згідно із опитуванням, і хотіли б долучитися до інтернет-аудиторії, але не мають змоги через низький рівень доходів. Відтак, зростаннях доходів цього прошарку українців або ж здешевлення комп’ютерів та інтернет-послуг могло би розширити і українську інтернет-аудиторію.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0480 / 1.57MB / SQL:{query_count}