Мода на страйки

Особливою активністю у Європі цьогоріч вирізняються перевізники. Зачепили акції протесту й сусідню Польщу – призупинили роботу залізничники

Особливою активністю у Європі цьогоріч вирізняються перевізники. Зачепили акції протесту й сусідню Польщу – призупинили роботу залізничники
Цього тижня у всіх районах Польщі не вийшли на колії сотні поїздів найбільшої в країні компанії-перевізника “Przewozy Regionalne”. Зовсім не вплинули на залізничників слова  міністра інфраструктури Польщі Цезарія Грабарчика, який напередодні закликав їх  відмовитися від страйку. “Закликаю профспілки ще раз розглянути пропозиції про поступове підвищення зарплати, представлені керівництвом, і відмовитися від страйку”, – зазначив він. Усе ж, незважаючи на це, працівники залізниці призупинили свою роботу, і, згідно з даними прес-секретаря компанії Петра Ольшевського, із 590 поїздів тільки 38 відправилися за розкладом, як-от міжнародного сполучення Щецин-Берлін і Щецин-Любека.

Ціна обурення

Профспілки працівників найбільшої у Польщі компанії-перевізника вимагають збільшення заробітної плати на 280 злотих (100 доларів) для понад 13 тисяч службовців, змін у організації праці, вкладень у розвиток компанії і залізничної галузі в цілому. Вони також додають, що востаннє підвищення зарплати було ще у 2008 році, тоді як сьогодні інфляція в країні “з’їдає” близько 12% доходів. “Молодь не йде до нас працювати, бо зарплати – мізерні. Наш терпець урвався, три роки вже добиваємося підвищення зарплати”, – обурено сказав один із працівників залізниці.
“Заборгованість компанії становить близько 500 млн злотих, але вона повинна працювати. Зарплати – предмет нашої поточної діяльності”, – пояснила ситуацію її голова Малгожата Кучерська-Ласка. Також вона розповіла, що управління виконає вимогу працівників і збільшить розмір оплати їхньої праці на 280 злотих у три етапи. Проте, за її словами, “Przewozy Regionalne” не можуть задовольнити всі вимоги страйкарів. “Управління не може відповідати за реформування залізничної галузі в Польщі”, – наголосила вона.
Компанія бореться з фінансовими труднощами з 2008 року, коли керівництво організації передано у підпорядкування 16 воєводств, на які поділена Польща. В 2009 році збитки компанії становили 290 млн злотих (близько 100 млн доларів). “Przewozy Regionalne” щодня перевозять 300 тисяч пасажирів на понад 2700 сполучень. Ситуацію ускладнює й те, що немає спеціальних автобусних маршрутів, які зазвичай використовують в таких ситуаціях. Допомогти пасажирам намагаються інші перевізники, що приймають квитки “Przewozy Regionalne”.
Згідно з планами організаторів, якщо страйк не дасть результатів і влада не погодиться з умовами залізничників, то повторна акція відбудеться 24 серпня.

До теми

Світова лихоманка протестів

 За останній рік робітничі страйки у Європі й не тільки почастішали. Так, залізничники п’яти приватних перевізників страйкували протягом 60 годин у Німеччині – з 18 по 21 квітня 2011-го.
На акцію протесту проти скорочень 4 червня на 4 години виходили залізничники Португалії.
Не курсували потяги й під час чотиригодинного страйку в Італії на знак протесту проти економічної політики уряду Сільвіо Берлусконі.
 У Франції ж сотні контролерів не вийшли на роботу, акцентуючи на тому, що працювати в поїздах небезпечно.
Понад три тижні з 18 липня страйкували й таксисти Греції. Вони вимагали від уряду відмовитися від задумів щодо лібералізації професії. Влада має намір ліквідувати численні обмеження, які заважають конкуренції в галузі, але дозволяють таксистам перепродавати свої ліцензії. Лібералізація так званих “закритих” професій – одна з вимог, які висунули перед грецьким урядом кредитори з ЄС і МВФ. Страйку таксистів передував 48-годинний загальний страйк найбільших профспілок держслужбовців та працівників приватного сектора економіки з приводу нових багатомільярдних скорочень витрат.
1 серпня страйкували таксисти у місті Ханчжоу (Китай).
У Монако на декілька днів обмежили роботу казино через те, що круп’є вимагали підвищити їм зарплату.
А в Індії близько 900 тисяч банківських працівників брали участь у страйку, вимагаючи скасувати розпродаж акцій державних банків.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7834 / 1.57MB / SQL:{query_count}