Irene над Нью-Йорком

На східному узбережжі Сполучених Штатів розпочалася евакуація населення

Сьогодні в Нью-Йорку настав міні-кінець світу. На величезне місто обрушився ураган Irene, швидкість вітру якого становить понад 200 кілометрів на годину. Зараз урагану присвоєний третій ступінь небезпеки за шкалою Саффіра-Сімпсона, але вже у вихідні вона може бути підвищений до четвертого. Подібного вітругану в Нью-Йорку не було з 1985 року.

На східному узбережжі Сполучених Штатів розпочалася евакуація населення

Сьогодні в Нью-Йорку настав міні-кінець світу. На величезне місто обрушився ураган Irene, швидкість вітру якого становить понад 200 кілометрів на годину. Зараз урагану присвоєний третій ступінь небезпеки за шкалою Саффіра-Сімпсона, але вже у вихідні вона може бути підвищений до четвертого. Подібного вітругану в Нью-Йорку не було з 1985 року.

Irene уже спричинив значні руйнування та людські жертви на островах Карибського басейну. Тепер настала черга східного узбережжя США. Ще у четвер у штатах Вірджинія, Нью-Джерсі, Нью-Йорк, Меріленд і в східній частині Північної Кароліни було запроважено режим надзвичайної ситуації. У багатьох населених пунктах було розпочато евакуацію. Також залишають свої домівки жителі низинних районів штату та міста Нью-Йорк. Уже вчора у мегаполісі йшов сильний дощ, який, за словами очевидців,  посилювався з кожною годиною. За словами мера Нью-Йорка Майкла Блумберга, “наше місто готове до зустрічі з Irene. Ми, звичайно ж, сподіваємося на краще, але готуємося до гіршого”. Більш відвертим був губернатор Нью-Джерсі Кріс Крісті. За його словами, ураган Irene може викликати дуже сильну повінь, яка стане “подією століття”.

Очікуючи на прихід урагану, залізнична компанія “Amtrak” оголосила про тимчасове припинення перевезень всіма маршрутами, що проходять східним узбережжям Сполучених Штатів. Американські авіакомпанії попередили пасажирів про очікуване у найближчі дні порушення графіка польотів. Не сидять склавши руки і військові. Ще у четвер командування Другого флоту США віддало наказ усім кораблям, приписаним до військово-морської бази у Норфолку, штат Вірджинія, вийти у відкрите море, щоб перечекати ураган там (відомо, що в шторм для кораблів найнебезпечніше знаходитися у портах чи поблизу берегів, де хвилі значно вищі, ніж у відкритому морі і, відповідно, більша вірогідність аварій).

Через Irene також довелося скасувати заплановану на 28 серпня урочисту церемонію відкриття пам’ятника Мартіну Лютеру Кінгу у Вашингтоні, в якій повинен був взяти участь президент Сполучених Штатів Барак Обама. Нова дата проведення церемонії поки що не оголошена.

Варто нагадати, що ураган Irene обрушився буквально через кілька днів після потужного землетрусу, який у вівторок, 23 серпня, струсонув штати Північна Кароліна, Вірджинія, Меріленд, Нью-Йорк, Огайо і столичний округ Колумбія, де розташовано американську столицю. Магнітуда підземних поштовхів становила 5,8 бала за шкалою Ріхтера. Через загрозу обвалу в будівлі Конгресу на Капітолійському пагорбі і в Пентагоні довелося провести термінову евакуацію. Паніки додало й те, що через перевантаження мережі в Нью-Йорку та Вашингтоні фактично не працював мобільний зв’язок.

У результаті підземних поштовхів серйозно постраждали Національний собор у Вашингтоні та монумент першого президента США Джорджа Вашингтона. Собор – одна з головних пам’яток американської столиці та одна з найвищих її будівель – позбувся трьох шпилів на центральній вежі. За словами директора зі зв’язків з громадськістю собору Річарда Вайнберга, відчутно покосився і ще один шпиль.

А у верхній частині знаменитого вашингтонського монумента Джорджа Вашингтона з’явилася чималенька тріщина. Тепер пам’ятка, що являє собою облицьовану світлим мармуром стелу заввишки
169 метрів, буде закрита для відвідувачів на невизначений час. Монумент був споруджений у 1884 році в центрі американської столиці, неподалік Білого дому і Капітолію. На вершині монумента розташовано оглядовий майданчик, який часто відвідують туристи.

До речі, Геологічна служба США попередила про можливість повторної серії підземних поштовхів. Якщо вони накладуться на ураган Irene, руйнування у Нью-Йорку та Вашингтоні можуть бути значно серйознішими.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7578 / 1.58MB / SQL:{query_count}