Тотальні безлади та мародерство

У Великобританії все ніяк не вщухають заворушення. Британській поліції дозволили застосувати брандспойт для розгону учасників вуличних безладів.Британській поліції дозволили застосувати брандспойт для розгону учасників вуличних безладів. Прем’єр-міністр країни Девід Кемерон також пообіцяв надати поліцейським доступ до "будь-яких засобів", які можуть знадобитися їм для протистояння  з порушниками.

Наразі столиця країни перебуває під наглядом 16 тисяч поліцейських, тому ситуація у Лондоні стабілізувалася. Їм, вперше у британській історії, дозволили застосовувати пластикові кулі для розгону правопорушників.

Проте вірус заворушень поширився на інші міста: Бірмінгем, Ліверпуль, Манчестер, Солфорд і Брістол, де досі прогресує. За останні дні арештовано більше тисячі осіб, які брали участь у масових безладах, лише у Лондоні затримано приблизно 685 осіб, передає сайт телеканалу CNN.  Більше 100 затриманим вже висунули обвинувачення.

З'явилася й перші жертви. Так, у лікарні Лондона від отриманих поранень під час перестрілки 8 серпня в лондонському районі Клепхем помер 26-річний чоловік. А троє  осіб, які намагалися захистити своє майно від нападів мародерів, загинули під колесами авто, який направив на них невідомий.

 

Головні події

Головним осередком заворушень у Великобританії, які почалися в суботу ввечері, стали околиці Лондона, де проживають представники національних меншин, іммігранти. Головною ж причиною таких дій стало вбивство в районі Тоттенхем місцевого жителя Марка Даггана. Мітинг – протест проти вбивста біля відділку поліції переріс у грабіж та підпал магазинів, поліцейських машин.

Наступного дня заворушення поширились на інші райони Лондона, масштаб їх катастрофічної дії збільшився. А далі все за законом спіралі, тільки з розширенням від центру головної події. Після Лондону і Бірмінгему безлади спалахнули ще в кількох англійських містах, зокрема у Ліверпулі, Манчестері і Брістолі. У ніч на вівторок у цих містах також з'явились розгромлені вітрини та спалені автомобілі, проте у Бірмінгемі було підпалено одну з поліцейських дільниць міста, як наслідок – заарештовано 100 учасників погромів.

Лондон у ніч на вівторок також не відставав від сусідів, за цю одну ніч було заарештовано близько двохсот осіб, бунтівники закидали поліцейських камінням, палили машини і сміттєві баки, а також грабували магазини.

Ситуація у Лондоні покращилася лише на 4й день заворушень, коли 16 тисяч поліцейських дбали про безпеку. При цьому атмосфера у місті все одно залишається складною, люди прагнуть засвітла потрапити додому, власники магазинів забивають вітрини дерев'яними щитами, а громадські установи зачиняються на кілька годин раніше. В цей час заворушення спостерігаються в інших містах – Манчкстері, Бірмінгемі і Ноттінгемі.

Та вірус проникає і у інші країни, у Шотландії було затримано двох підлітків віком 16-17 років. Вони створили ексремістські групи у соціальній мережі Facebook із закликами приєднуватися до мародерства та вандалізму.

 

Швидкі дії уряду

У зв'язку з безладами прем'єр-міністр Великобританії Джеймс Кемерон перервав свою відпустку на Сардинії і повернувся до Великобританії та у вівторок скликав екстренне засідання парламенту, на якому обговорювалася ситуація в країні. Він засудив погроми та збільшив кількість поліцейських на вулицях.

“Ми зробимо все можливе, аби відновити порядок на британських вулицях та зробити їх безпечними. Я різко засуджую підпали, напади, мародерство, грабежі. А для тих хто відповідальний за ці злочини я маю чіткий месидж - ви сповна відчуєте на собі силу закону. Якщо ви достатньо дорослі, аби вчиняти такі злочини, то мусите бути достатньо дорослі, аби понести за них покарання”, - повідомив прем’єр-міністр Великої Британії

Девід Кемерон.

 

Головне – чисте місто

Британці ж попри страх та обережність вирішили приводити міста до гарного вигляду. Вони почали масову громадську кампанію з організації прибирання вулиць Лондона, Ліверпуля і Бірмінгема. Для реалізації власної ініціативи любителі чистоти створили сайт, що в перекладі означає "прибирання після заворушень", також використовують для підтримки соціальні мережі. Також поруч з бажанням прибирати поміщена інформація про нові місця, де можуть відбутися погроми надалі.

 

До теми:

 

У Греції 2008 року спалахнули масові заворушення через те, що поліцейський застрелив хлопця під час сутичок

 

У Франції 2009 року масові заворушення були викликані смертю молодої людини арабського походження у поліцейській дільниці міста Фірміньі. За офіційною версією 21- річний Мохамед Бенмуна повісився на шнурі від матраца, але сім'я загиблого не прийняла таке пояснення. Заворушення почалися з сидячого страйку перед будинком загиблого, а продовжились спаленням аптеки, кількох магазинів а також одного з муніципальних будинків.

 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8037 / 1.58MB / SQL:{query_count}