“Почуй мене!” відтепер і у Львові

Люди з вадами слуху тепер можуть не перейматися тим, що в екстрених випадках не зможуть допомогти собі чи рідним

Люди з вадами слуху тепер можуть не перейматися тим, що в екстрених випадках не зможуть допомогти собі чи рідним. Львів став 17-м містом України, в якому люди з вадами слуху та розладами мовлення отримали можливість самостійно та безперешкодно викликати екстрені служби “101”, “102” та “103” за допомогою SMS-повідомлень.

“Компанія “Київстар” у рамках соціального проекту “Почуй мене!” обладнала станцію швидкої допомоги, надзвичайників та міліцію спеціальними програмно-апаратними комплексами, які прийматимуть та оброблятимуть SMS-повідомлення від людей з вадами слуху і мовлення. Минулого тижня система була урочисто введена в дію.

Можливість виклику екстрених служб через SMS за допомогою проекту матимуть ті люди з вадами слуху та мовлення, які зареєструються у спеціальній базі даних у Львівській обласній організації Українського товариства глухих. До бази даних при реєстрації про кожну таку особу вносять персональні дані, адресу, захворювання людини та інше, а найголовніше – номер мобільного телефону. Кожен зареєстрований учасник проекту отримує пам’ятку, де зазначені номери для SMS-виклику екстреної служби та приклади повідомлень для формування шаблонів. Завдяки такій персоніфікованості люди з вадами слуху зможуть викликати одну із екстрених служб, навіть відіславши порожнє повідомлення. Послуга працює незалежно від мобільного оператора, в якого обслуговується абонент. При цьому, якщо виклик йде не зі Львова, то його передадуть у відповідну службу районів області.

“Для нас це велике полегшення, адже тепер ми зможемо виїхати на виїзд, навіть якщо людині настільки погано, що  вона не може говорити. І йдеться не тільки про людей з вадами слуху та мовлення, але й про їхні родини, яким вони можуть при потребі допомогти”, – зазначила головний лікар Львівської станції швидкої медичної допомоги Наталія Поважук.

“Ми доклали всіх зусиль для того, щоб проект “Почуй мене!” був реалізований у Львові, адже наша відповідальність перед суспільством – це конкретні дії для людей, для країни”, – наголосив директор Львівської філії “Київстару” Олександр Корецький. Своєю чергою, міський голова Львова Андрій Садовий нагадав про соціальну відповідальність бізнесу та представив компанію “Київстар” як приклад для наслідування.

Як зазначив голова Львів­ської обласної організації Українського товариства глухих Володимир Балдига, зараз на Львівщині є 2800 осіб з вадами слуху, з них 1100 у Львові: “Колись ми думали, що людина, яка не чує, не зможе говорити по телефону. А тепер ми спілкуємось із рідними через SMS. Цей ж проект, зроблений спільно з “Київстар”, робить нас упевненими в тому, що наше прохання про допомогу почують”.

Мешканці Львова, які мають обмеження слуху чи мовлення та хотіли б приєднатися до проекту, можуть звернутися до Львівської обласної організації Українського товариства глухих (Львів, вул. Окуневського, 1, тел. (032) 252-29-46) будь-яким зручним для себе способом для внесення персональної інформації в єдину базу даних, яка використовуватиметься екстреними службами міста для обробки SMS-викликів.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8156 / 1.55MB / SQL:{query_count}