Медові перспективи

У Карпатах відновлюють рідкісний вид бджоли

У Карпатах відновлюють рідкісний вид бджоли

На пасіці Карпатського національного при­родного парку в селі Микуличині відновлюють карпатську бджолу. За рік-другий тут планують облаштувати пункт туристичних шляхів та налагодити продаж рідкісної бджоли. Смачний мед, віск, прополіс та неперевершену медовуху – місцеві пасічники усе це вже можуть запропону­вати відвідувачам села. Пасіка створена для від­родження саме карпатської бджоли – виду, що найбільш адаптований до природних умов нашого регіону. Особли­вістю цієї породи є те, що вона добре переносить зиму, дбайливо використовує кормові запаси, має високу медопродуктивність та є миролюбною. За останні півстоліття бджола стала справжньою рідкістю, а тому пасічники вдарили на сполох...

– Це надзвичайно працьовита бджола. Її зникнення пов’язане з тим, що в Україну завозили бджіл з Кавказу, Уралу, інших куточків Радянського Союзу. Під час будівництва італійцями залізниці у Карпатах сюди завезли й італійських бджіл. Але напротивагу новим бджолам, карпатська мала ще одну позитивну особливість – вона не агресивна, можна підходити до пасіки без маски, і вони вас не турбуватимуть, – розповів “Пошті” Юрій Боберський, пасічник. – Із різних куточків світу сюди приїжджають пасічники, щоб придбати собі таку бджолу.

Аборигенна карпатська бджола, яка особливо цінна, є тільки у віддалених куточках Карпат. Фахівці знайшли такі пасіки і на їхній основі заснували програму “Розведення та відновлення ареалу карпатської бджоли”. Пасічники сподіваються, що за кілька років бджіл можна буде відновити і навіть налагодити продаж особин. Зараз на пасіці є понад 100 вуликів та 500 бджолосімей. На облаштування пасіки – такого зразка єдиної у Європі – пішло понад 2 млн грн. Міністерство охорони навколишнього природного середовища надало 300 тис. грн, решта – кошти Карпатського національного природного парку.

– Оскільки пасіка розташована у відпочинковій зоні, то туристичні бази, турагентства, бази відпочинку матимуть змогу прокласти пізнавальні маршрути з відвідуванням пасіки, – розповідає Олександр Киселюк, заступник директора Карпатського національного природного парку. – Під час відві­дин буде можливість ознайомитися із роботою пасіки та виробництвом лікувальних бджолопродуктів.

Відновлювати карпатську бджолу розпочали влітку минулого року, але у 2010 році були несприятливі погодні умови. На щастя, бджоли змогли добре перезимувати, але бажаного урожаю не принесли, тому цього року очікують кращого результату. До того ж бджолярі зауважують, що все більше людей хочуть споживати натуральні органічні продукти, вирощені на чистих полях. Мед, вироблений у гірських карпатських умовах, екологічно чистий. А оскільки ринок Європи та України недостатньо забезпечений такою продукцією, то у Карпатах очікують на бум охочих скуштувати гірської медової смакоти.

Львів – Микуличин – Львів 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8059 / 1.55MB / SQL:{query_count}